بازداشت بیش از 370 نفر در اعتراضات دو روز گذشته فرانسه

ادامه اعتراضات ضد دولتی در فرانسه، با خشونت پلیس و بازداشت معترضان همراه شد.

 به گزارش ذاکرنیوز به نقل از اسکای نیوز، با ادامه اعتراضات ضد دولتی در فرانسه، تظاهرات علیه طرح بازنشستگی امانوئل ماکرون به خشونت کشیده شد.

گفته شده در پاریس، پلیس با معترضان درگیر شد و بیشترین درگیری ها و خشونت‌ها در میدان کنکورد این شهر متمرکز بوده است.

معترضان فرانسوی از تصمیم رئیس جمهور این کشور مبنی بر افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال بدون رأی گیری در مجلس ملی عصبانی هستند. طرح بازنشستگی ماکرون در یک ماه گذشته چند نوبت در مجلس ملی ارائه شد، اما آرای کافی را بدست نیاورد و دو روز پیش، رئیس جمهور فرانسه از نخست وزیر خواست تا برای اجرایی کردن این طرح جنجالی از اختیارات ویژه استفاده کند که براساس آن دولت بدون مصوبه مجلس می‌تواند طرح خود را به قانون تبدیل کند.

براساس گزارش منابع فرانسوی، معترضان در میدان کنکورد و در نزدیک ساختمان مجلس ملی در پاریس تجمع و آتش روش کردند و در آنجا با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از شبکه تلویزیونی فرانسوی BFMTV، پلیس 61 نفر را در پی اعتراضات روز جمعه بازداشت کرده است. «جرالد دارونین»، وزیر کشور فرانسه گفت که این تعداد علاوه بر 310 نفر دیگر است که در روز پنجشنبه دستگیر شده بودند و 258 نفر از دستگیری‌ها نیز در پاریس بوده است. براین اساس تعداد کل بازداشتی‌ها در اعتراضات پاریس به بیش از 370  نفر طی دو روز پنجشنبه و جمعه رسیده است.

همچنین گزارش شده است که تظاهرات بیشتری در سرتاسر فرانسه طی روزهای آینده برنامه ریزی شده و ممکن است این اعتراضات فرانسه را که درگیر اعتصاب همزمان اتحادیه های کارگری است، فلج کند. معترضان در تظاهرات خود اعلام کرده‌اند که بازنشستگی آبرومندانه و راحت یک حق مسلم در فرانسه به شمار  می‌رود.

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار