ایران و روسیه تازه‌ترین تحولات منطقه را بررسی کردند

سفیر جمهوری اسلامی ایران و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه تازه‌ترین تحولات و مسائل منطقه خاورمیانه را بررسی‌ کردند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،وزارت امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد: کاظم جلالی با میخاییل بوگدانف دیدار کرد و دو طرف به تفصیل درخصوص مسائل مهم خاورمیانه با محوریت مساله سوریه گفت‌وگو کردند. 

ایران و روسیه در مورد حل و فصل مسائل خاورمیانه دیدگاه های مشابه و نزدیک به هم دارند و بارها مقامهای دو کشور بر اشتراک مواضع در مسائل مهم خاورمیانه تاکید کرده اند. 

تهران و مسکو با مداخله خارجی در امور سوریه مخالفند و بر حل مسائل این کشور بدون مداخله خارجی توسط طرف های سوری تاکید دارند. 

تهران و مسکو همچنین در مبارزه با تروریست ها در عراق مشارکت می کنند و در مساله افغانستان هم مواضع مشترکی دارند و خواهان خروجی نیروهای آمریکایی از این کشور هستند. 

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا، سفارت ایران هم در خصوص دیدار جلالی و بوگدانف اعلام کرده است که دو طرف درباره روابط دو جانبه، تحولات منطقه از جمله سوریه و فرمت آستانه، فلسطین، خلیج فارس و همچنین همکاریهای دو کشور در حوزه بین المللی شامل برجام و سازمان ملل متحد تبادل نظر کردند. 

در پایان گفت‌وگو دو طرف بر ضرورت ادامه رایزنی‌ها تاکید کردند.

پاسخ سفارت روسیه به سخنان ژنرال آمریکایی درباره تهدید مسکولغو سفر لاوروف به آلمان/ غربی‌ها فقط به دنبال بهانه برای تحریم روسیه هستندفرمانده سنتکام: شواهد کنونی برای اثبات تبانی روسیه با طالبان قانع‌کننده نیست


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار