امکان خرید کالا از علی‌بابا برای ایرانی‌ها فراهم می‌شود

رئیس مرکز تجارت الکترونیک با بیان اینکه امکان تجارت الکترونیکی با چین و روسیه برقرار شده و برای عراق نیز در دستور کار است،گفت: فعلا طرف چین به سامانه‌های ایرانی متصل شده‌ و دسترسی ایرانی ها نیز به پلتفرم های چین و روسیه از جمله علی بابا فراهم می‌شود.
- اخبار اقتصادی -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کلاهدوزان رئیس مرکز تجارت الکترونیک در نشست خبری اظهار کرد: شفاف‌ترین بخش تجارت کشور در حال حاضر تجارت الکترونیک است و وزارت صمت رویکرد حمایتی از این بخش دارد.

وی افزود: در سال 1402، 3 هزار و 100 همت تجارت به صورت الکترونیکی ثبت شده که 74 درصد در مقایسه با سال قبل خود افزایش داشته است.

صادرات نفت ایران به چین بالاترین رقم در 7 ماه گذشته شد

کلاهدوزان ادامه داد: در سال گذشته 4 میلیارد عدد تراکنش در بخش تجارت الکترونیک ثبت شده که رشد قابل توجهی را از خود نشان می‌دهد.

وی گفت: تجارت الکترونیک فرامرزی با چین و روسیه در جریان است و برقراری این تجارت الکترونیک با عراق نیز در دستور کار قرار دارد.

کلاهدوزان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم گفت: در حال حاضر طرف‌های چینی به سامانه های ایران متصل شده اند و می‌توانند خرید الکترونیک از پلتفرم های ایرانی داشته باشند و در حال انجام اقدامات لازم هستیم که کاربران ایرانی نیز بتوانند به طور متقابل از پلتفرم‌های این کشورها  از جمله علی بابا خرید داشته باشد .

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار