امام جمعه کاشان: دشمن با جنگ فرهنگی در کمین است

امام جمعه کاشان با بیان اینکه دشمن با جنگ فرهنگی در کمین است، گفت: دشمن مسائلی را خلاف فرهنگ و دین ما ترویج می‌دهد.

به گزارش ذاکرنیوز ، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان، ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو و مناسبت‌های هفته گذشته اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در 19 دی و در فرمایشات خود به محاسبات غلط آمریکا در مقابل ایران اشاره کردند.

وی افزود: اگر به تاریخ 43 ساله انقلاب اسلامی نگاه کنیم متوجه می‌شویم محاسبات آمریکا در مقابل ایران بسیار غلط بود و از این رو می‌توان به صحت فرمایشات رهبر معظم انقلاب پی برد و پیش از این نیز این محاسبات اشتباه توسط رهبر متذکر شده بود؛ در سال 56 نام ایران را جزیره ثبات خوانده بودند اما تاریخ نشان داد که بکارگیری این واژه در آن برهه زمان محاسبه بود در حالی که 10 روز بعد قیامی آغاز و بساط پهلوی جمع شد.

امام جمعه کاشان ضمن اشاره به پیش‌بینی اشتباه کشتار مردم در راستای خاموش شدن اعتراضات ابراز داشت: طرح پنجه عقاب برای غافلگیری کشور طراحی شد اما به شکست انجامید و به رسوایی سیاسی و نظامی آمریکا منجر شد و از سوی دیگر راه‌اندازی جنگ هشت ساله تحمیلی با امید براندازی جمهوری اسلامی صورت گرفت و وعده‌های مختلف سر دادند اما در نهایت نه تنها موجب شکست صدام شد بلکه موجب قدرت جمهوری اسلامی شد.

وی ضمن اشاره به محدودیت‌های نظامی و نبود امکانات در زمان جنگ تحمیلی گفت: این موضوع نه تنها باعث شکست نشد بلکه باعث خودکفایی و شکوفایی ایران در عرصه‌های مختلف شد و آمریکایی‌ها در محاسبات خود اشتباه می‌کردند؛ آمریکایی‌ها باور داشتند با رحلت امام راحل جنگ قدرت آغاز می‌شود به گونه‌ای که در آن شرایط دور جدیدی با رویکرد غیرانقلابی به وجود می‌آید اما با انتخاب مجلس خبرگان و رهبری هوشمندانه امام خامنه‌ای محاسبات آنان غلط از آب درآمد.

سلیمانی با بیان اینکه آمریکا شدیدترین تحریم‌های تاریخ با هدف شوراندن مردم علیه نظام اعمال کرد، تصریح کرد: آمریکا آشوب تیر 78، فتنه 88، آبان 96 و 98 را ایجاد کردند و گمان می‌کردند باید تیر خلاص را بزنند و 40 سالگی خود را نمی‌بیند اما با خلق حماسه 9 دی توسط مردم تمامی نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شد.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل جنگ‌های نیابتی مختلف را راه انداختند، تآکید کرد: تکفیری‌ها توسط آمریکا و اسرائیل تا بُن دندان مسلح کردند و به شکل مستقیم و غیرمستقیم انجام دادند اما جنگ‌های نیابتی باعث نفوذ قدرت ایران در منطقه و ایجاد ارتش مقاومت شد و محاسبات آنان غلط از آب درآمد.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه همزمان با مذاکرات وین اسرائیل ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کرد، افزود: ایران این تهدیدات را ارزشمند نداست و همواره به پای اهداف خود پافشاری کرد؛ ایران بیش از سه دهه مورد هجمه سنگین فرهنگی قرار گرفته و گمان می‌کردند و می‌خواستند از درون پوک کنند اما در مقابل شاهد رویش گسترده روحیه انقلابی در جوانان هستیم و اردوهای راهیان نور و جهادی نمونه ای از این روحیه‌های انقلابی است.

وی با بیان اینکه پیدایش مکتب حاج قاسم، جوانان هسته‌ای، نانو و غیره نمونه‌ای از این روحیه انقلابی در بین جوانان است، ابراز داشت: در دستگاه محاسباتی غرب و اروپا از آنجا که دستگاه‌ها صرفا مادی است بُعد معنوی در آن جایگاهی ندارد و اربعین 30 میلیونی برای آنان معنایی ندارد و از مراسم اعتکاف و عزاداری محرم و هیئات عزاداری اطلاعی ندارند.

 سلیمانی با بیان اینکه این مردم الگو دارند، گفت: پیامبر اکرم(ص) در جنگ احزاب در سخت‌ترین شرایط قرار داشت اما امید را از دست نداد؛ جوانان و برادران دشمن با جنگ فرهنگی در کمین است و می‌خواهند مسائلی رواج دهند که با فرهنگ و آیین و دین ما در تناقض است و این طور نباید باشد که اگر آمریکا در محاسبات اشتباه می‌کند ما در تقویت روحیه انقلابی تلاش نکنیم.

وی با بیان اینکه ما بدهکار امامین ما و جانبازان انقلاب هستیم، تصریح کرد: نباید ادارات ما به بهانه‌های مختلف نیمه باز باشد؛ ما تعهد و تدین داریم و سعی کنیم در صدد وفاداری به آمان‌های انقلاب اسلامی تمام تلاش‌های خود را به کار بگیریم و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

 ترور شهید سلیمانی توسط استکبار جهانی آمریکا نشانه استیصال  آمریکا است 

حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه نماز جمعه بادرود با اشاره به دیدار تصویری مقام معظم رهبری با جمعی از قشرهای مختلف مردم قم، قیام تاریخی 19 دی ماه 56 را نشان دهنده عمق و اعتقاد دینی و غیرت دینی همراه با عقلانیت خواند و با اشاره به کینه عمیق آمریکا به نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: باید با درک وظیفه کنونی با امید و وحدت و قدرت به سمت چشم‌انداز روشن آینده حرکت کنیم که در این مسیر مسئولان نیز باید با تقویت و تکمیل ابعاد مردمی تلاش‌های خود را برای حل مشکلات گسترش دهند.

امام جمعه بادرود ضمن اشاره به بصیرت مردم در طول ادوار انقلاب اسلامی گفت: تشییع تاریخی شهید سلیمانی نمونه دیگری از فوران غیرت فرصت‌ساز مردم است و در حادثه نهم دی ماه 88 هم غیرت دینی مردم آثار سوء تهدیدها را از بین برد.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری حاج قاسم سلیمانی تلاش می‌کرد که دیده نشود اما خداوند عزت بخش چنان در دل‌ها و قلب‌های نه تنها ملت ایران و عراق و سوریه که در دل های همه مردم جهان نفوذ پیدا کرد و در دنیا دیده شد که در تاریخ هم نظیری ندارد و بعد از گذشت دو سال که از شهادت شهید سلیمانی می‌گذرد مجالس بزرگداشتی به عظمت همه دنیا برای او گرفته می‌شود و برایش اشک می‌ریزند.

امام جمعه شهربادرود ضمن اشاره به تلاش دشمن در شهادت شهید سلیمانی تصریح کرد: دشمن او سعی کرد که در جهان دیده نشود اما نه تنها دشمن خبیث به اهدافش نرسید که نفرت عمومی را در دلهای مردم  عالم ایجاد کرد و ترس و وحشت سراسر وجود کثیف  او را فرا گرفت.

قاسمی تأکید کرد: دنیای ما متاسفانه  یک دنیای وارونه شده است اینکه در فضای مجازی پست کردن عکسی که میلیون‌ها آدم را در جنگ جهانی دوم کشته است آزاد است اما پست کردن عکس کسی که میلیون ها انسان را از مرگ نجات داده و به جنایات اراذل و اوباش اجاره‌ای استکبار پایان داده است ممنوع است.

وی گفت: به فرموده رهبری از عکس شهید هم می‌ترسند و ترور شهید سلیمانی توسط استکبار جهانی آمریکا نشانه استیصال  آمریکا است و آمریکای جنایتکار تصور می‌کرد با به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی مشکل خود را حل خواهد کرد غافل از اینکه با به شهادت رساندن شهید سردار دل‌ها مکتب شهید سلیمانی را در جهان مطرح خواهد کرد.

وی در ادامه خطبه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید نواب صفوی گفت: شهید نواب کسی است که صریحا اساس‌نامه و قانون اساسی حکومت اسلامی را در کتابی به‌نام «راهنمای حقایق» نوشت و ایده تشکیل حکومت اسلامی را مطرح ساخت و این موضوع، در روحیه و اندیشه انقلابیون تأثیر داشت و بعدها با هدایت حضرت امام (قدس سره) به‌کمال نهایی رسید.

امام جمعه بادرود گفت: 13 جمادی‌الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین مادر قمر بنی هاشم حضرت عباس(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهدا است؛ مادرانی که اگر چه خود در خاکریزهای دفاع از کیان اسلام و خاک وطن در برابر یزیدیان زمان حضور نداشتند اما خطوط مقدم پر از رزمندگانی بود که در دامن این راد زنان پرورش یافته بودند و غریو الله اکبرشان، پاسخ هل من ناصر ینصرنی نائب بر حق امام زمانشان بود.

 دولت و مجلس برای رفع گرانی‌ها تلاش کنند 

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از تسنیم از اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر علیه السلام اردستان اظهار داشت: در دنیا موضوع سگ پروری و ازدواح با حیوانات باب شده که اینها موجب عذاب خداوند می‌شود یا بعضا هزینه می‌کنند که خود را به شکل حیوانات در می‌آورند که این‌ها از دید خداوند پنهان نخواهد ماند.

وی با اشاره به سخنان رهبری با مردم قم افزود: ایشان بر روی غیرت دینی و انقلابی تاکید کردند که بر هر مسلمان واجب میباشد و باید حلال و حروم را رعایت کنند؛ در جوامع بالاتر غیرت دینی در حال ضعیف شدن است و اتحاد و همدلی نباید کمرنگ شود و آن‌هایی که می‌توانند در فضای مجازی منادی وحدت و دشمن شکن باشند.

وی ابراز داشت: دشمن از جنگ سخت سودی نبرده و با جنگ نرم وارد شده که مسئولان بابد در این زمینه حساس باشند؛ دشمن فتنه‌هایی را قبل از انقلاب برای ایران دیده بود و در انقلاب هم پیش رفتند و در موضوع طبس شکست خوردند و در ادامه تحریم تسلیحاتی و جر یان‌های دیگر و الان هم تحریم‌های سخت که همه این‌ها از محاسبات سخت دشمن و آمریکایی‌ها است.

امام جمعه اردستان ضمن اشاره به رحلت شهادت گونه حضرت ام‌البنین در این ایام بیان کرد: شهادت حضرت ام‌البنین را تسلیت می‌گوییم و باید بدانیم که نتیجه ازدواج حضرت علی (ع) با این خانواده پایه‌گذار وجود ائمه شد و از این رو مقام و جایگاه این بانو والا و بالا است.

حجت‌الاسلام دهشیری ضمن اشاره به اقدامات اخیر دولت در رفع تحریم ها و از سوی دیگر خنثی سازی آثار تحریم‌های اعمال شده از سوی دشمن تصریح کرد: فعالیت‌هایی برای رفع تحریم‌ها آغاز شده که امیدواریم با وحدت دولت و مجلس به ثمربرسد تا مردم از این مشکلات رهایی یابند.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار