افزایش سطح تهدیدات خشونت آمیز علیه قانون‌گذاران آمریکایی

با افزایش چشمگیر تهدیدهای خشونت آمیز علیه اعضای کنگره آمریکا، نشریه هیل در مقاله‌ای افزایش این حملات در جامعه آمریکا در سال‌های اخیر را مورد بررسی قرار داد.

 به گزارش ذاکرنیوز، در سال های اخیر تعداد تهدیدهای خشونت آمیز علیه اعضای کنگره آمریکا به شدت افزایش یافته و پلیس مستقر در کنگره را به انجام هزاران تحقیق در مورد این تهدیدها وادار کرده است. همچنین بودجه حفاظت امنیتی از نمایندگان کنگره در هنگام بازگشت به منزل یا رفتن به محل کنگره افزایش یافته است. 

«جی کی باترفیلد» نماینده جمهوری خواه کنگره از اینکه نماینده کنگره است به خود می بالد. اما باید هنگام بیرون رفتن از منزل ناشناس باقی بماند تا امنیت داشته باشد.

وی اظهار کرد من برچسب مربوط به مجوز مخصوص کنگره را از روی خودروی شخصی خود برداشته‌ام زیرا نمی خواهم در بین مردم شناخته شوم. من هم دوست دارم به عنوان فرد سیاستمدار شماره 1 کارولینای شمالی مورد توجه قرار گیرم اما در حال حاضر زمان تغییر کرده و دیگر چنین چیزی امکان پذیر نیست.

طی نیم دهه گذشته، تعداد تحقیقاتی که توسط پلیس کنگره در مورد حملات و تهدیدهای خشونت آمیز انجام شده، به شکلی چشمگیر افزایش یافته و از 3 هزار و 939 مورد در سال 2017 به 9 هزار و 625 مورد در سال 2021 رسیده است و این به معنای افزایش 150 درصدی است.

اعضای کنگره باید برای شرکت در یک مهمانی خصوصی و یا حضور در هر مراسم و رویداد دولتی و کشوری، از آنچه که ممکن است با آن مواجه شوند، آگاهانه خبر داشته باشند.

جیمی راسکین یکی از اعضای کمیته تحقیقاتی 6 ژانویه که برای رسیدگی به حمله طرفداران ترامپ به کنگره تشکیل شده و در حال فعالیت است، در این باره گفت: سطح تهدیدهای امنیتی بسیار افزایش یافته و بحث ها در این مورد بسیار زیاد است و حمله به مقامات دولتی به شدت زیاد شده است. این در حالی است که راسکین به عنوان یکی از اعضای این کمیته تحت مراقبت های امنیتی قرار دارد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش در فیلادلفیا با اشاره به ترامپ که خشونت را به عنوان تهدیدی برای دموکراسی محکوم نمی کند، گفت: در حال حاضر ما صحبت های زیادی درباره خشونت به عنوان یک ابزار سیاسی قابل پذیرش می شنویم. این موضوع هرگز نباید پذیرفته شود. 

بایدن جمهوری خواهان کنگره را مورد خطاب قرار داد و گفت: به من نگویید که از اجرای قانون حمایت می کنید اگر شما آنچه را که در در روز 6 ژانویه 2021 رخ داد محکوم نمی کنید. به خاطر خدا شما کدام طرف هستید؟ طرف مردم یا طرف پلیس؟

طرفداران ترامپ در اعتراض به نتایج انتخابات 2020 به ساختمان کنگره حمله کرده و مدعی شدند که ترغیب به حمله و خشونت از سوی ترامپ، یک حمله سیاسی بی سابقه است که برای از بین بردن شانس دوباره پیروزی او در انتخابات 2024 مطرح شده است.

آنها اظهار کردند حملاتی علیه اعضای کنگره و به ویژه جمهوری خواهان صورت گرفته که در تازه ترین مورد، «لی زلدین» جمهوری خواه در حالی که در یک کمپین انتخاباتی در نیویورک سخنرانی می کرد، مورد حمله قرار گرفت. زلدین توانست به سرعت محل حمله را ترک کند اما حملات دیگری هم رخ داده است.

در سال 2017 استیو اسکالسی جمهوری خواه هنگام شرکت در یک گردهمایی جمهوری خواهان در ویرجینیای شمالی، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

همچنین در حادثه دیگری مرد مسلحی در نیمه های شب در نزدیکی منزل برت کاواناک از قضات دادگاه عالی آمریکا و پس از آنکه این قاضی را تهدیدی مرگبار کرده بود، دستگیر شد. در این حادثه، جمهوری خواهان، چارلز شومر، رهبر اکثریت سنا را متهم کردند که با هشدار به کاواناک، در این مورد که اگر قانون سقط جنین را دوباره رد کند، مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت می کند، زمینه ایجاد این حمله را فراهم کرده است.

قانون گذارانی که منتقد ترامپ هستند، بیشتر از سایرین در معرض حملات و تهدیدهای خشونت آمیز قرار می گیرند. این لیست بلندبالا شامل جمهوری خواهانی است که به یک لایحه زیرساختی که ترامپ با آن مخالفت کرده، رای دادند، دموکرات هایی که روند اعلام اتهام علیه ترامپ را مدیریت کردند، جمهور خواهانی که از برکناری قانونی ترامپ پس از حمله به کنگره حمایت کردند و اخیرا 9 عضو کنگره که در کمیته تحقیقاتی 6 ژانویه عضو هستند. تمام این افراد تحت مراقبت های شدید امنیتی هستند.

پس از گذشت 5 سال از افزایش روند آرام و یکنواخت تهدیدها در کنگره، هنوز مشخص نیست که آیا این روند در سال 2022 نیز به همین صورت خواهد بود. پلیس کنگره از وقوع هزار و 820 مورد تهدید علیه اعضای کنگره از اول ژانویه تا 24 مارس خبر داد و اینکه اگر این تهدیدها با همین روند تا انتهای سال ادامه داشته باشد، تعداد آنها به 8 هزار مورد می رسد و این رقم کمتر از سال های 2020 و 2021 خواهد بود. این در حالی است که پلیس از انتشار این ارقام خودداری کرده و به جای آن ارقام سالانه را در پایان هر سال اعلام می کند. هدف از این اقدام انحراف افکار عمومی درباره این آمارهاست.

این آمارها مربوط به «نظرات نگران کننده و تهدیدهای مستقیم» است که دادگاه عالی این تهدیدها را به عنوان «اظهاراتی که در آن گوینده قصد دارد با بیان لفظ های کاملا جدی عملی خشونت آمیز و غیرقانونی را در برابر شخص یا گروهی خاص انجام دهد» تعریف کرده است. 

در ماه جولای، کمیته تسلیحاتی مجلس نمایندگان آمریکا از اختصاص بودجه جدیدی برای محافظت از قانون گذاران در برابر این تهدیدها خبر داد. در این بودجه قرار است مبلغ 10 هزار دلار برای نصب زنگ های هشدار و دیگر سیستم های حفاظتی در محل زندگی قانون گذاران اختصاص یابد تا سطح امنیت آنها بالاتر رود.

یکی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود اظهار کرد این تمام ماجرا نیست. پلیس محلی نیز محل زندگی نمایندگان را تحت نظر قرار می دهد. ما ماشین های پلیسی داریم که یک بار صبح و یک بار هم شب برای سرکشی به نزدیکی محل زندگی نمایندگان می آیند.

  


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار