از خانواده شهید جهانگیر صدقی ده‌زیاری در سه‌شنبه‌های تکریم تجلیل شد

با حضور وزیر ارشاد از خانواده شهید "جهانگیر صدقی ده‌زیاری" شهیدی که بیسیم‌چی حاج قاسم بود در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم تجلیل شد.

به گزارش ذاکرنیوز، طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم صبح امروز با تجلیل از خانواده شهید "جهانگیر صدقی ده‌زیاری" و با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان، محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و خانواده شهید صدقی ده‌زیاری در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شد.

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این آیین با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: در ستاد کانون‌های مساجد برنامه‌ریزی هدفمندی وجود دارد و برنامه‌هایی مانند ایران قوی، رقابت سالمی بین بچه‌های مسجد ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سه‌شنبه‌های تکریم در سطح استان کرمان نیز برگزار شده که شامل 700 برنامه تجلیل از خانواده شهدا تاکنون می‌شود افزود: مادران شهدا الگوی درخشان جامعه ما هستند و زندگی به سبک اسلامی را به معنای واقعی به نمایش گذاشتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: از سال 97 و در قالب کمیته فرهنگ و هنر کنگره شهدای استان کرمان، اتفاقات بسیار خوبی در حوزه تولیدات شهدایی افتاده است.

وی با عنوان اینکه این برنامه‌ها عمدتاً در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است گفت: 688 برنامه در سال 99 اجرا شد که سه برنامه در گستره بین‌المللی بوده است.

علیزاده بیان کرد: در سال جاری و تاکنون 50 برنامه برای ستاد مکتب شهید سلیمانی در استان کرمان ارسال شده تا در صورت تصویب در دومین سالگرد شهادت حاج قاسم اجرا شود.

 حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز در این آیین با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی ایستادگی و مقاومت را برای همه معنا کرد اظهار داشت: 36 هزار و 726 شهید در مدت طرح تکریم شهدا توسط ستاد کانون‌های مساجد تکریم شده است.

وی با بیان اینکه فصل جدید سه‌شنبه‌های تکریم ویژه مادران شهدا برگزار می‌شود که فرزندان بزرگی را به ایران اسلامی تقدیم کردند افزود: خانواده‌های شهدا در اقصی نقاط این کشور هیچ چیز برای انقلاب کم نگذاشتند و همواره در راه و مسیر انقلاب هستند.

به گزارش ذاکرنیوز ، شهید "جهانگیر صدقی ده‌زیاری" 25 فروردین ماه 1345 در خانواده‌ای مذهبی در روستای ده‌زیار از بخش چترود به دنیا آمد. این شهید بزرگوار بیسیم‌چی حاج قاسم در دوران دفاع مقدس و مسئول آموزش مخابرات لشکر 41 ثارالله بود و زمانی که برای راه‌اندازی شبکه مخابراتی به طرف بانه (عملیات کربلای 10) در حرکت بود که توسط هواپیماهای دشمن به شهادت رسید.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار