ارائه یک هزار خدمت توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی ایلام به مردم

ایلام - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: بیش از یک هزار برنامه و خدمت به مناسبت هفته بسیج سازندگی در نقاط مختلف استان توسط گروه‌های جهادی انجام شده یا در حال انجام است.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرنگار ایرنا، سرهنگ "علی ملک زاده" روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج سازندگی، اظهار کرد: به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی بیش از یک هزار طرح در زمینه‌های اقتصاد مقاومتی، عمرانی، محرومیت زدایی، آب روستایی، تعمیر و مرمت جاده‌های روستایی و بین مزارع، اجرای طرح‌های آبخیز تا جالیز، احداث مسکن محرومین، تشکیل صندوق‌های قرض الحسنه و دیگر برنامه‌های خدماتی و عمرانی در نقاط مختلف استان با اولویت و هدف خدمت‌رسانی به مناطق محروم روستایی و عشایری در حال انجام است.

وی افزود: در بخش اقدامات جهادی می‌توان به مواردی نظیر اعزام ۲۵۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان در قالب گروه‌های جهادی پزشکی، چند تخصصی زنان و زایمان، دندان پزشکی، دامپزشکی، تبلیغی، عمرانی جهت ارائه خدمات به مناطق عشایری و روستایی اشاره کرد.

ارائه یک هزار خدمت توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی ایلام به مردم

ملک زاده افتتاح قرارگاه جهادی پهنه‌ایی و محرومیت‌زدایی در استان، ارائه خدمات مومنانه شامل توزیع بسته‌های معیشتی، پخت و توزیع غذای گرم، توزیع جهیزیه، نذر خون، توزیع گوشت گرم، کمک‌های نقدی، نذر چادر و توزیع در بین دختران نیازمند، برگزاری ۴۰ همایش جوانی جمعیت با مشارکت گروه‌های جهادی، برگزاری رزمایش جهادگران به مناسبت هفته بسیج سازندگی در همه شهرستان‌ها، اجرای پویش (خانه دوست کجاست) با ارائه خدمات کمک‌های مومنانه به تعداد ۸۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بین نیازمندان و سرکشی از خانواده شهدا با محوریت جهادگران آسمانی در این دهه انجام شده یا در حال انجام است.

وی در خصوص عمده فعالیت‌های بخش اقتصاد مقاومتی هم توضیح داد: افتتاح ۷۴۵ طرح اقتصاد مقاومتی با اشتغال آفرینی یک هزار و ۴۳ نفر، برپایی ایستگاه‌ها و غرفه‌های اقتصاد مقاومتی با ارائه محصولات تولیدی کارگاه‌ها و مشاغل ایجاد شده توسط بسیج سازندگی، افتتاح ۲۰ صندوق الحسنه مردم‌یار با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال، ایجاد ۲ تعاونی و توسعه هشت کارگاه بزرگ در استان از جمله خدمات گروه‌های جهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

ارائه یک هزار خدمت توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی ایلام به مردم

ملک زاده مشارکت گروه‌های جهادی در طرح پویش "ایران سر سبز" کاشت یک میلیارد درخت در کشور را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد و یادآور شد: این برنامه از سال گذشته با مشارکت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری شروع و هم اکنون نیز در سطح استان در حال اجرا است.

وی در مورد قرارگاه محرومیت زدایی هم بیان کرد: احداث ۱۰۰ واحد مسکونی نیازمندان، اتمام و افتتاح آبرسانی به ۵۰ روستا در سطح استان، افتتاح طرح‌های مربوط به از "آبخیز تا جالیز"، ایجاد استخر ذخیره آب، لای روبی اَنهار، احیای قنوات، کانال کشی و راه بین مزارع، شاداب سازی مدارس در سطح استان با رنگ‌آمیزی و مرمت مدرسه‌ها، کمک در ایجاد سالن‌ها و زمین‌های ورزشی، ایزوگام، تعمیر و مرمت منازل و احداث سرویس‌های بهداشتی و حمام برای محرومین و حسینیه‌ها و خانه‌های عالم در سطح استان به تعداد ۱۸۰ مورد، آسفالت و ترمیم راه‌های روستایی و مزار شهدا و یادمان‌های دفاع مقدس، انعقاد تفاهم‌نامه بین بسیج سازندگی و اداره راه و شهرسازی در خصوص بازسازی بافت‌های فرسوده از جمله این اقدامات محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار، اظهار کرد: گروه‌های جهادی به عنوان همراه و همکار دستگاه‌های دولتی، در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام نقش به سزایی دارند و یکی از شاخصه‌های بارز این گروه‌ها، تکمیل طرح‌ها و پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان با کمترین هزینه است.

ارائه یک هزار خدمت توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی ایلام به مردم

حجت الاسلام والمسلمین" اله نور کریمی تبار" افزود: گروه‌های جهادی همزمان با صرفه‌جویی در هزینه و زمان، باید به کیفیت اجرای طرح‌ها نیز دقت داشته باشند و نتیجه نهایی فعالیت آن‌ها یک طرح باکیفیت و شکیل باشد و البته در اجرای طرح‌های مربوط به مردم، مانند ساخت منازل مسکونی یا مساجد و کتابخانه‌های روستایی و عشایری از خود مردم آن منطقه و ذینفعان طرح‌ها نیز به کارگیری شود.

وی تاکید کرد: گروه‌های جهادی باید در هنگام اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی از انجام برنامه‌های فرهنگی و معنوی نظیر اقامه نماز جماعت یا قرائت گروهی قرآن و برگزاری مجالس دعا و توسل با حضور اعضای گروه‌های جهادی و ساکنان مناطق محل اجرای طرح‌ها نیز غافل نشوند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ادامه داد: فعالیت‌هایی که همراه با پیوست معنوی و فرهنگی دینی باشد موجب برکت و رضایت خداوند می‌شود و برکات این اقدامات موجب رونق و شکوفایی روستاها، مهاجرت معکوس، اشتغالزایی و درآمدزایی برای ساکنان مناطق روستایی و عشایری می شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا، در این دیدار برخی از اعضا و نمایندگان گروه‌های جهادی نیز حضور داشتند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار