ادعای کاهش تدریجی متجاوزان آمریکایی در سوریه و عراق

یک سایت عراقی گزارش داد که نیروهای آمریکایی که بخش عمده‌ای از نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه را تشکیل می‌دهند، با هماهنگی دولت عراق و به صورت تدریجی از عراق خارج می شوند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم،« کنت اکمن»، جانشین فرمانده نیروهای ائتلاف ضد داعش طی کنفرانس خبری ویدئویی از بغداد با روزنامه نگاران در پنتاگون اظهار داشت که نیروهای آمریکایی که بخش عمده‌ای از نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه را تشکیل می‌دهند به تدریج و ضمن هماهنگی با دولت عراق کاهش خواهند یافت.

کنت اکمن در ادامه بیانیه خاطرنشان کرد که حتی اگر ائتلاف بین‌المللی متوجه شود که داعش به طور کامل از بین نمی‌رود ؛اما افول قدرت داعش به ما اجازه داده تا حضور خود را در عراق کاهش دهیم.

جانشین فرمانده نیروهای ائتلاف ضد داعش افزود که این ائتلاف تا امروز برنامه‌ها و عملکرد خود را مبنی بر خطر بازگشت داعش قرار داده؛ ولی ما از این موضوع فاصله می‌گیریم؛چرا که این اقدام به سادگی اتفاق نمی‌افتد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که گروه تروریستی داعش در مناطق روستایی نیز به سختی می‌تواند پناهگاهی برای خود بسازد و رهبران، اموال و تدارکات و رسانه‌های آنان چیزی جز سایه ای از آنچه در گذشته بود،نیستند.

ژترال اکمن تصریح کرد : زمانی‌ که به مرحله‌ای رسیدیم که تنها یک شورش ضعیف در مناطق روستایی،غارها و کوه‌ها نهفته باشد،در آن صورت به طور کلی به موفقیت کامل رسیده ایم.درحالی‌که ارتش عراق قوی تر از عناصر تروریستی داعش است که این به نیروهای ائتلاف در عراق اجازه می‌دهد تا تعدادشان را در عراق کاهش دهند.

جانشین فرمانده ائتلاف ضد داعشتاکید کرد که در گذشته تعدادی از پایگاه‌های نظامی را به ارتش عراق تحویل دادیم و همچنین اردوگاه آموزشی «بسمایه» در نزدیکی بغداد نیز روز شنبه به نیروهای عراقی تحویل داده خواهد شد.این اردوگاه به شکل یک روستای صوری برای آموزش سربازان و نظامیان در نبردهای شهری بنا شده است.

نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش در طی دوره‌های گذشته اقداماتی علیه گروه تروریستی داعش انجام داده اند.

پارلمان عراق در ابتدای سال جاری پس از ترور سردار« شهید قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس اسلامی و «شهید ابومهندس»فرمانده نیروهای حشد شعبی توسط آمریکا در فرودگاه بغداد تصمیم به خروج نیروهای آمریکا از خاک عراق گرفتند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار