اخبار امنیتی عراق|حضور شرکت‌های امنیتی جدید آمریکا در عین الاسد

حضور شرکت‌های امنیتی جدید آمریکا در عین الاسد، ممانعت حشد شعبی از رسیدن ماده شیمیایی به دست داعش برای ساخت بمب، پایان پرونده جلادان داعش در دیالی و کشف مخفیگاه تکفیری‌ها در شمال شهر سامراء از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المعلومه، یک منبع امنیتی عراقی امروز سه شنبه از رسیدن شرکت‌های امنیتی جدید به پایگاه عین الاسد در غرب الانبار خبر داد و اعلام کرد: پایگاه عین الاسددر غرب الانبار شاهد ورود برخی شرکت‌های امنیتی جدید از طریق هواپیمای اختصاصی است.

فرماندهان امنیتی عراقی در این پایگاه اطلاعی از ورود این شرکت‌ها ندارند و هدف از این گام آمریکا خروج نظامیان این کشور از برخی استان‌ها و انتقال آنها به پایگاه عین الاسد است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

ممانعت حشد شعبی از رسیدن ماده شیمیایی برای تروریست‌ها در 3 استان

 «علی الحسینی» مسئول محور شمال حشد شعبی عراق از استراتژی حشد شعبی در ممانعت از رسیدن «ماده شیمیایی سفید» به دست داعش که از آن برای ساخت مواد منفجره استفاده می‌کند، خبر داد.

وی افزود: برخی از انواع کودهای شیمیایی از سوی داعش به عنوان ماده اولیه برای ساخت مواد منفجره استفاده می‌شود که حشد شعبی با روی آوردن به استراتژی در استانهای دیالی، کرکوک و صلاح الدین با هماهنگی نهادهای اطلاعاتی مانع از رسیدن این ماده به دست تکفیری‌ها شده است. منع دست یابی داعش به ماده سفید در کاهش ساخت بمب‌های جدید تا میزان نود درصد تاثیر گذاشته است و داعش به تجهیزات نظامی قدیمی برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و غیرنظامیان روی آورده است.

داعش از برخی از کودهای شیمیایی در ساخت «ماده سی فور» با قابلیت انفجار بالا استفاده می‌کند.

بازداشت تک تیرانداز داعش در کرکوک

اداره اطلاعات عراق از بازداشت یک تک تیرانداز داعش در کرکوک خبر داد که در گردان تک تیراندازان داعش فعالیت می‌کرده است.

کشف مخفیگاه داعشی در شمال شهر سامراء

اداره اطلاع رسانی فرماندهی عملیات سامراء حشد شعبی عراق از کشف یک مخفیگاه داعشی در منطقه «حویجه البوجواد» در شمال شهر سامراء خبر داد و اعلام کرد: طبق اطلاعات دقیقی که به نیروهای تیپ 31 حشد شعبی رسید، حکایت از وجود یک مخفیگاه داعش داشت که نیروها وارد عمل شدند و آنرا به طور کامل منفجر کردند.

هلاکت 8 جلاد داعش

«صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق اعلام کرد: تروریست‌های داعش از پرونده جلادان برای کشتن افراد بی‌گناه به شکل فجیع و هولناک با هدف بهره برداری رسانه‌ای برای ترساندن اهالی منطقه تحت کنترل خود و ارائه تصویری هراسناک به افکار عمومی استفاده کرد. بیشتر کسانی که جلاد داعشی بودند اساسا مجرمانی بود که به خانواده‌هایی تعلق دارند که از مشکلات اجتماعی زیاد رنج می‌برند. پرونده جلادان سه سال قبل در دیالی بسته شد و آن در جریان عملیاتی در عمق «حمرین» بود که طی آن هشت جلاد به هلاکت رسیدند و هر کدام از آنها مرتکب جنایات هولناکی علیه افراد بی‌گناه شده بودند. داعش از جلادان برای تبلیغ خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد؛ اما حشد شعبی به پرونده آنها به طور کامل در دیالی خاتمه داد.

«السیاف» لقبی است که داعش به کسانی که افراد بی‌گناه اعم از نظامیان یا غیرنظامیان را اعدام می‌کنند، داده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار