آمریکا مدعی شد: مبارزه با داعش در عراق اولویت ما است 

تهران- ایرنا- فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکا مدعی شد: ماموریت ایالات متحده در عراق و سوریه متمرکز بر شکست داعش و واگذاری مسئولیت‌ها به نیروهای امنیتی عراق است. 

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از   واشنگتن اگزمایر، به رغم حملات راکتی اخیر که تا کنون منجر به کشته شدن چندین سرباز آمریکایی در عراق شده است، ژنرال کنت اکمن در نشست خبری که  مجازی برگزار شد، گفت: به طور واضح آن‌ها (نیروهای شبه نظامی عراق) مورد توجه ما قرار ندارند و ما برای شکست داعش اینجا هستیم. 

فرمانده نیروهای ائتلاف در ادامه ، تهدید داعش را جهانی توصیف کرد اما بعد از آن اعتراف کرد که هنوز نیروهای شبه نظامی عراق برای نیروهای ائتلاف خطر ایجاد می‌کنند. 

اکمن تاکید کرد: شما می‌دانید که این افراد برای نیروهای ائتلاف خطر زیادی دارند زیرا  طی سال جاری عملیات آنان منجر به تلفات نیروهای ائتلاف شده‌اند. 

فرمانده نیروهای ائتلاف مدعی شد : "ما برای کمک به دولت عراق برای ایجاد شرایط امنیتی در اینجا هستیم که به ما امکان ادامه ماموریت را می‌دهد. ما از تلاش‌های آن‌ها استقبال می‌کنیم و از آنچه انجام می‌دهند برای حفظ امنیت نیروهای ائتلاف در پایگاه‌های عراقی در هنگام انجام مأموریت قدردان هستیم". 

تاکید ژنرال اکمن بر نقش نیروهای آمریکا برای شکست داعش در عراق در حالی صورت می‌گیرد که وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعتراف کرد: نیروهای عراقی اکنون می‌توانند به تنهایی با باقی مانده گروهک تروریستی داعش بجنگند و نیازی به کمک زیاد [کشورهای دیگر] ندارند. 

وزارت دفاع ایالات متحده در این بیانیه اعتراف کرد که ارتش آمریکا هیچ آموزش و مشاوره‌ای به نیروهای عراقی برای حمله علیه گروهک داعش [در عملیات اخیر] و کسب پیروزی‌های ملموس نداشته است. 

در این بیانیه آمده است: گروهک تروریستی داعش، دیگر مناطق وسعی از خاک عراق را در دست ندارد و نیروهای عراقی پیروزی‌های زیادی علیه این گروهک را کسب کرده‌اند. 

پنتاگون اعلام کرد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق بسیار از گروهک داعش قوی‌تر هستند و ایالات متحده همچنان به حمایت از دولت عراق برای نابودی کامل این گروهک ادامه خواهد داد. 

پارلمان عراق ۱۵ دی ماه با برگزاری نشستی درباره اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور، به خروج تمامی نیروهای خارجی رای داده بود.، اقدامی که خشم واشنگتن را برانگیخت و مقام‌های آمریکایی خواستار تجدید نظر در این تصمیم دولت بغداد شدند. 
 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار