«من هم مالیات می‌پردازم» پویشی در سمنان به عنوان مسوولیتی اجتماعی

سمنان- ایرنا- مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی پویش مردمی در زمینه پرداخت مالیات گفت: عمل به این امر وظیفه دینی و مسوولیت اجتماعی است.

 جواد انوری روز پنجشنبه به رسانه ها اعلام کرد: پویش اجتماعی «من  هم  مالیات می پردازم» با هدف ترویج پرداخت فرهنگ مالیات در استان سمنان و آگاهسازی شهروندان از نقش مالیات در توسعه و آبادانی ایجاد شد.

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ادامه داد: میزان همکاری مردم با نظام مالیاتی و تمایل آنها به پرداخت مالیات به رشد اجتماعی و اعتقاد آنان نسبت به رسالت این نظام بستگی دارد و جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی یک ضرورت انکارناپذیر در اقتصاد است و جلوگیری از وابسته شدن اقتصاد کشور به نفت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: افزایش شفاف سازی و چگونگی هزینه کرد درآمدهای مالیاتی موجب اعتماد مردم به نظام مالیاتی، توسعه فرهنگ مالیاتی و در نتیجه موجب کاهش فرار مالیاتی در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: با گسترش اعتماد و بهره گیری از شیوه های نو در امر فرهنگسازی مالیات می توان مردم را به پرداخت به موقع مالیات تشویق کرد به طوری که افراد ، پرداخت مالیات را یک وظیفه دینی و مسئولیت اجتماعی و فرار از آن را جرم و گناه بدانند.

انوری با اشاره به ضرورت فرهنگسازی مالیاتی در جامعه بر ارتقای آگاهی افراد نسبت به ضرورت پرداخت مالیات و تبعات جبران ناپذیر فقدان وصول آن بر اقتصاد کشور و حمایت مردم در پرداخت مالیات تاکید کرد.

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان، وصول با اصول مالیات را یکی از مهترین سیاستهای نظام مالیاتی برشمرد و گفت: مهمترین رسالت مالیات ایجاد عدالت اجتماعی و عدالت مالیاتی است و مهترین ابزار برای درآمد و ایجاد رونق تولید است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به هوشمندسازی نظام مالیاتی وصول مالیات بر اساس اسناد و مدارک مثبته و بانک اطلاعاتی موجود در طرح جامع مالیاتی انجام می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ نوع خدمات مالیاتی بصورت برخط ارائه می شود و با هوشمندسازی نظام مالیاتی و اجرای ماده ۹۷ قانون نظام مالیاتی به سمت شفافیت، کاهش فرار مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی سوق داده شده است .

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار