«فرصت‌سوزی» برای فرار سرمایه‌ها در آذربایجان‌غربی نابخشودنی است

گروه استان‌ها-استاندار آذربایجان‌غربی گفت: متاسفانه برخی مدیران دغدغه جدی برای توسعه استان ندارند و فرصت‌سوزی برای توسعه و فراری دادن سرمایه‌ها از طریق بروکراسی اداری ظلم بزرگ و نابخشودنی است.
- اخبار استانها -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، محمدمهدی شهریاری عصر امروز در جلسه کارگروه‌های اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی با اشاره به تصویب پروژه‌های جهش تولید به میزان 550 میلیارد تومان در استان اظهار داشت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با وجود وعده‌هایی که داده در تخصیص سهم استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی کوتاهی می‌کند.

استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از تعلل و کم کاری برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانکی در حمایت از تولید و اشتغال گفت: متاسفانه برخی مدیران دغدغه جدی برای توسعه استان ندارند و فرصت‌سوزی برای توسعه و فراری دادن سرمایه‌ها از طریق بروکراسی اداری ظلم بزرگ و نابخشودنی است.

وی افزود: سهم واقعی استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بیش از 700 میلیارد تومان است که متاسفانه به درستی تخصیص نیافته است.

1000 میلیارد تومان برای شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شوددرخواست شرکت‌های سوئیسی برای حضور و سرمایه‌گذاری در ایران

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به شاخص های مثبت اقتصادی استان از جمله رشد سرمایه گذاری، صادرات و محیط کسب و کار تصریح کرد: ظرفیت‌های استان بسیار بیشتر از شاخص های مثبت فعلی است و باید مدیران بیش از این تلاش کنند تا شاخص ها ارتقا یابد.

شهریاری با اشاره به رشد 35 درصدی وصول مالیات بویژه مالیات مشکوک الوصول در سال جاری گفت: رشد وصول مالیاتی در استان به معنای افزایش اخذ مالیات از صنوف و مشاغل نیست بلکه با تدابیر اجرایی پرونده های بزرگ، تراکنش های غیر معمول و فرارهای های بزرگ مالیاتی شناسایی شدند.

وی با تاکید بر اینکه درآمدهای حاصل از وصول مالیات در خود استان هزینه می شود افزود: 90 درصد مشاغل استان به نوعی از پرداخت مالیات معاف هستند و این امر بیانگر نگاه جدی دولت در حمایت از اشتغال است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار