0 بازدید

‌‌تاکید ‌علمای اهل‌سنت بر تقویت «وحدت» و «نابودی تفکرات داعشی» در کشور

علمای اهل‌سنت در همایش «نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری و راه‌های مقابله با آن» در سنندج بر تقویت وحدت و نابودی تفکرات داعشی در کشور تاکید داشتند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، همایش «نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری و راه‌های مقابله با آن» در حالی پیش‌از ظهر امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن جلسات سازمان تبلیغات این شهر برگزار شد که علمای اهل‌سنت بر تقویت «وحدت» و «نابودی تفکرات داعشی» در کشور تاکید داشتند.

حجت‌الاسلام‌ محمدحسن زمانی، رئیس دبیرخانه مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری در کشور در این مراسم با بیان اینکه خداوند تقویت وحدت امت اسلامی و پرهیز از تفرقه را در تراز اقامه دین قرار داده است، اظهار داشت: وحدت از مهمترین واجبات دینی‌ست که با اقامه دین برابری می‌کند.

وی با بیان اینکه حق قانون‌گذاری برای بشریت تنها در اختیار خداست، افزود: در عالم بشریت، هیچ کس جز خدا حق برنامه‌ریزی برای مخلوقات را نداشته چراکه خداوند کامل، غنی و بی‌نیاز بوده اما انسان نیازمند و منفعت خود را در نظر می‌گیرد.

رئیس دبیرخانه مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری در کشور خاطرنشان کرد: عالمان دینی تنها حق استنباط احکام از آیات قرآن دارند و حتی پیامبر اکرم (ص) نیز از طرف خود، حرفی برای بشریت نزده و تنها پیام الهی را می‌رساندند.

وی تصریح کرد: 57 کشور اسلامی در سراسر جهان وجود دارد اما تنها قوانین ایران 100 درصد اسلامی است چراکه قانون اسلامی مستقل و بر گرفته از قرآن و دستورات خداوند است.

حجت‌الاسلام‌ زمانی ادامه داد: برابر قوانین اسلامی ایران، 6 فقیه بر امور نظارت داشته و در رأس مسئول حاکمیت نیز یک فقیه و عالم دینی وجود دارد که راه راست را مشخص می‌کند.

وی اظهار کرد: دین بر پایه عقاید و اخلاق بوده و نسخ نمی‌شود اما شریعت‌های هر پیامبر با آمدن پیامبر بعدی منسوخ شد.

رئیس دبیرخانه مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری در کشور با بیان اینکه داعشیان همه شافعیان را کفار عالم می‌دانستند، یادآور شد: داعش کشورهای مانند سوریه و عراق و ایران را استکبار دانسته و از آمریکا و اسرائیل حمایت کرده و استکبارجهانی نیز در مقابل رسماً مسئولیت تشکیل داعش را بر عهده گرفته است.

وی عنوان کرد: بعد از نابودی داعش، اسکتبار جهانی در صدد تشکیل مجدد آنها برآمد اما موفق نشد.

حجت‌الاسلام‌ زمانی با بیان اینکه آیات شریف قرآن درس‌هایی برای مسلمانان داشته و ما باید آنها را الگو قرار دهیم، افزود: وحدت و اقامه دین دو هدف اصلی انقلاب است و با تمام قوت پای آن ایستاده و سه حادثه 13 آبان سال 43، 57 و 58 در راستای اقامه دین پیش آمده است.

وی به تفکر داعشی‌ها اشاره و تصریح کرد: داعش تنها یک فرقه و جریان نبوده بلکه جنگ احزابی برای شکست اسلام بود اما ملت ایران با رهبری مقام معظم رهبری در برابر آنها ایستاد و سیلی محکمی به آنان زد.

حجت‌الاسلام‌ زمانی تاکید کرد: باید با بصیرت، ایستادگی، مقابله و راهکارهای فرهنگی تفکرات داعش را از بین برد و وحدت و اقامه دین در سراسر جهان اسلام جای آن را بگیرد.

‌آیت‌الله مکارم‌شیرازی: آتش تکفیری‌ها برای جهان اسلام خطرناک است / تفکر وهابی جزو عقاید اهل‌سنت نیستنماینده ولی‌فقیه در استان کردستان‌: دشمنان قصد تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی را دارندماموستا حسینی: رفع بیکاری و فقر مانع تحقق توطئه‌های گروهک‌های تکفیری در کشور می‌شود

ماموستا هاشم نوری، امام جمعه اهل سنت قروه نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه باید در این برهه حساس «حفظ وحدت» مورد توجه مسلمان جهان اسلام قرار گیرد، اظهار داشت: امروز تجاوزها و دشمنی نسبت به اسلام سرچشمه همان یهودیت و مسیحیت است.

وی با اشاره به فرموده قرآن تصریح کرد: مسلمانان «مسیحیت و نصارا» را دوست خود ندانند و اگر کسی دوستی آنها را قبول کند، خود نیز از همان ظالمان خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت قروه یادآور شد: حضرت امام راحل(ره) قبل از انقلاب اسلامی، "اسلام آمریکایی" را مطرح کرد که امروزه این موضوع با وجود تکفیری‌ها بر همگان آشکار شده و آسیبی جدی برای مسلمانان جهان به حساب آمده و باعث بدنامی جهان اسلام شدند.

وی گفت: شاید برخی‌ها اعلام طرح حمایت استکبار جهانی از گروه‌های تکفیری را تهمت بدانند اما اسلحه‌های داعش از آمریکا و اسرائیل تهیه شده و تاکنون هیچ خطری برای آمریکا و اسرائل نداشته و این اثبات حمایت استکبار از این تکفیری‌هاست.

ماموستا نوری با بیان اینکه امروزه وظیفه مقابله با دشمنان را برعهده داریم، خاطرنشان کرد: نابودی کامل گروهک‌ها و تفکرات تکفیری‌ نیازمند وحدت انسجام و انجام کارهای فرهنگی است.

امام جمعه اهل سنت قروه بیان کرد: امیدواریم خداوند متعال دست ظالمین و استکبار جهانی را کوتاه کرده و شر آنها را از سر امت اسلامی کم کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار