0 بازدید

یک کارشناس مسائل سیاسی: استیضاح کنندگان ترامپ، خود را بخشی از جریان مقاومت آمریکا می‌دانند

یک کارشناس مسائل سیاسی در بررسی سیاست‌های آمریکا دو موضوع "عرصه خاکستری" و "دوره انتقال" را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، سید حسن حسینی، کارشناس مسائل سیاسی در نشستی با عنوان نگاه انتقادی به مسایل روز آمریکا  که امروز در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد درباره وضع فعلی سیاست های آمریکا گفت: آنچه امروز در عرصه سیاست آمریکا با آن مواجهیم، در چارچوب "عرصه خاکستری" قابل تعریف است. معنایش این است که ما در دنیایی زندگی می کنیم که نه کاملا در صلح و نه کاملا در جنگ به سر می برد.

حسینی افزود: خود ایالات متحده در این عرصه خاکستری کار می کند. ما در دوره ای هستیم که نه دوره جنگ های سخت و نه دوره دیپلماسی صرف است. مجموعه ای  از ابزارها در عرصه خاکستری از جمله جنگ های اقتصادی و روانی به کار می رود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع " قرارداد اجتماعی" گفت که این موضوع در مطالعات علوم انسانی به معنای ترکیبی از روابط بین اعضای یک جامعه و اعضای جامعه با نظام حکومتی است و اکنون این قراردادهای اجتماعی در  حال تغییر هستند.
این کارشناس علاوه بر این مطرح کرد: ما در دوران انتقال هستیم. این انتقال در آمریکا قابل تحلیل است، همچنین در کشورهایی مانند لبنان، عراق، شیلی و سایر کشورها. قرار داد اجتماعی در این دوره عرصه خاکستری تعریف خاصی دارد و شاهد انتقال(paradigme shift) و تغییر در چارچوب ها هستیم. این دوره در آمریکا پس از دور شانزدهم انتخابات آن شروع شد.

حسینی در ادامه بیان کرد که به تازگی شاهد مطرح شدن عنوان "مقاومت" در مطالعات آمریکا هستیم و کسانی که سعی در استیضاح ترامپ دارند خود را بخشی از این جریان به راه افتاده در آمریکا می دانند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار