0 بازدید

یک استاد دانشگاه تهران: چین سیاست پینگ پنگی در مقابل آمریکا دارد

یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، چالش های روابط چین و آمریکا را بررسی کرد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، حامد وفایی، عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه تهران گفت: چینی ها می گویند آمریکا در مقابل ما استراتژی تغییر ناپذیری دارند و اختلاف ما با آن حل نخواهد شد که از دلایل آن مسائل اقتصادی است. آمریکا رویکرد تاکتیکی هم دارد که در دوره های مختلف، تغییری در آن مشاهده می شود. چینی ها معتقدند که تقابل میان این دو کشور پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور تشدید شده است.

او همچنین بیان کرد: تحلیل گران چینی می گویند ترامپ یک استراتژیست خوب نیست و باید استراتژی آمریکا را از منابع دقیق تر و تحلیلی تری به دست آورد.


این استاد دانشگاه در ادامه تشریح کرد: از نظر تحلیلگران چین، آمریکا مدام در حال به روز کردن مواضعش در مقابل چین است و ترامپ می خواهد جبهه های جدیدی را از جمله جنگ تجاری برای مهار و تسلیم کردن پکن به راه اندازد، یا با فشار اقتصادی و جنگ تجاری، چین را به سازش  سازش با آمریکا در زمینه های مخالف وادار کند.

وفایی اشاره کرد که جنگ تجاری، مساله دریای چین، تحولان ژاپن و استقرار موشک های آمریکا در کره جنوبی از زمینه های اختلاف میان چین و آمریکا است.

او در آخر گفت: وزارت خارجه چین سیاست پینگ پنگی در مقابل آمریکا دارد بدین معنا که هر اقدامی با واکنشی رو به رو می شود. آن ها به مقاومت در جنگ تجاری تاکید داشته و به باز بودن باب گفت و گو به گونه ای برد برد اشاره دارند.
 انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار