گوترش: خواهان تنش نظامی در شمال شرقی سوریه نیستیم/ نقشه آمریکا برای افزایش حضور در دیرالزور

دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که این سازمان خواهان تنش نظامی در شمال شرقی سوریه نیست.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت العهد، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: ما خواهان تنشی نظامی در شمال شرق سوریه نیستیم.

وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که به طور علنی آتش بس در سوریه و گشودن صفحه جدیدی در زندگی سوری ها را مورد بحث و گفت وگو قرار دهیم.

برنامه‌ آمریکا برای چپاول نفت در سوریه

گوترش همچنین در ارتباط با تحولات عراق، خواستار توقف همه اشکال خشونت در این کشور شد و از آنچه کشته شدن تعداد زیادی از افراد در تظاهرات در عراق خواند، ابراز تاسف کرد.

نقشه آمریکا برای افزایش حضور در دیرالزور

وزیر دفاع آمریکا گفت: ما تدابیری برای تقویت حضور خود در دیرالزور اتخاذ خواهیم کرد ‎که این حضور شامل نیروهای زرهی خواهد بود.

مارک اسپر در کنفرانس مطبوعاتی در حاشیه نشست وزیران دفاع ناتو در بروکسل مدعی شد: هدف از تقویت حضور نظامی آمریکا در سوریه جلوگیری از دسترسی عناصر داعش به چاههای نفت است.

اسپر به تعداد نیروهای آمریکایی کنونی مستقر در منطقه دیرالزور و نیز شمار نیروهای تقویتی که به این منطقه اعزام خواهند شد، اشاره ای نکرد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه به اطلاعش رسانده است که ترکیه توانسته برخی از زندانیان داعشی فراری در جریان به اصطلاح "عملیات چشمه صلح" (تجاوز اخیر ترکیه به شمال شرقی سوریه) را دستگیر کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار