گفتگوی تلفنی مرکل و اردوغان درباره شرایط سوریه

صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور ترکیه در یک گفتگوی تلفنی به شرایط در شمال سوریه پرداختند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان و "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه در گفتگویی تلفنی اوضاع در شمال سوریه را بررسی کردند.

به گفته یک سخنگوی دولت آلمان در برلین آن ها توافق کردند که در این باره در ارتباط تنگاتنگ باقی بمانند.

دولت آلمان از ترکیه درخواست می کند که به قوانین بین المللی احترام گذاشته و از تلاش ها برای صلح حمایت کند.

"هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان هم روز گذشته در سفری به ترکیه با همتای ترک خود درباره شرایط در شمال سوریه گفتگو کرد.

 هایکو ماس در آنکارا مجددا خواستار یک آتش بس دائمی در شمال سوریه شده و اعلام کرد که حضور نظامی ترکیه نمی تواند همواره در این منطقه وجود داشته باشد.

وی با نگاهی به توافق سوچی بین روسیه و ترکیه اعلام کرد که برای ما مهم است که اطمینان حاصل شود که آتش بس مورد توافق حفظ و تمدید شود؛ من از تمایل زیادی که در این باره در ترکیه وجود دارد استقبال می کنم.

ترکیه بیش از دو هفته است که حمله نظامی به شمال سوریه را آغاز کرده و تصمیم دارد یک منطقه حفاظت شده در این منطقه برای اسکان پناهندگان سوری ایجاد کند.

استقبال سوریه از عقب‌نشینی گروه‌های مسلح؛ بهانه اصلی از ترکیه گرفته شدسفر "هایکو ماس" به ترکیه عامل تشدید اختلافات در دولت ائتلافی آلمانارتش سوریه به 3 کیلومتری مرزهای مشترک با ترکیه رسید/ درگیری نظامیان دو کشور در راس‌العین

وزیر دفاع آلمان هم اخیرا پیشنهاد ایجاد یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه را ارائه داده و برای این پروژه خود به دنبال متحد می گردد.

"مولود چاووش اغلو"، وزیر امور خارجه ترکیه در دیدار با همتای آلمانی اش "هایکو ماس" در آنکارا پیشنهاد "آنگرت کرامپ-کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان برای تاسیس یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه را واقع بینانه ارزیابی نکرد.

هایکو ماس هم به این ایده به دیده تردید می نگرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار