گسترش مناطق گشت‌زنی واحدهای پلیس نظامی روسیه در مرز سوریه-ترکیه

طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، واحدهای پلیس نظامی این کشور که با اعزام 300 نیروی جدید از چچن گسترش یافته‌، روز جمعه در مناطق جدیدی در امتداد مرز سوریه-ترکیه به مسافت بیش از 210 کیلومتر گشت‌زنی کردند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اخبار منتشره در این باره که بین نیروهای نظامی طرفدار ترکیه و نیروهای دولتی سوریه در مناطق شمال شرق درگیری نظامی شده را تکذیب کرد.

"آلکسی باکین" رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که زیرنظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، در جمع خبرنگاران اعلام کرد اطلاعات درباره اینکه گویا گروه‌های نظامی طرفدار ترکیه به مواضع ارتش سوریه در مناطق شمال شرق این کشور حمله کرده‌اند، واقعیت ندارد.

به گفته این مقام نظامی روس، در خطوط تماس نظامیان ترکیه، واحدهای نیروهای دولتی سوریه در حال استقرار هستند و در حال حاضر اوضاع در منطقه با ثبات بوده و درگیری گزارش نشده است.

در همین رابطه وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که واحدهای پلیس نظامی این کشور روز جمعه در مناطق جدیدی در امتداد مرز سوریه-ترکیه به مسافت بیش از 210 کیلومتر گشت‌زنی کردند.

در وزارت دفاع روسیه یادآور شد که وظیفه پلیس نظامی این کشور تامین امنیت منطقه و حمایت از رعایت نظم و قانون است. آنها همچنین به خروج شبه نظامیان کرد و تجهیزات نظامی آنها از فاصله 30 کیلومتری از مرز سوریه-ترکیه کمک می‌کنند.

در عین حال، واحدهای پلیس نظامی اعزامی از جمهوری چچن نیز روز گذشته انجام وظایف خود در مناطق شمال شرق سوریه را آغاز کردند.

آغاز گشت‌زنی پلیس نظامی روسیه در خطوط مرزی سوریه-ترکیهآغاز گشت‌زنی پلیس نظامی روسیه در حومه منبجنخستین گشت‌زنی پلیس نظامی روسیه در شهر منبج

روز جمعه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حدود 300 نیروی مضاعف از واحدهای پلیس نظامی نیروهای مسلح روسیه مستقر در جمهوری چچن برای اجرای وظایف ویژه در منطقه‌ 30 کیلومتری از مرز مشترک سوریه-ترکیه، به سوریه اعزام شدند. این نیروها به همراه بیش از 20 دستگاه رزه پوش نظامی جدید توسط یک فروند هواپیمای نظامی-ترابری نیروی هوا-فضای روسیه از فرودگاه نظامی در اوستیای شمالی به پایگاه نظامی-هوایی "حمیمیم" در خاک سوریه منتقل شدند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار