کرملین: خروج کُردها از شمال شرق سوریه کامل شد

وزیر دفاع روسیه از کامل شدن خروج کُردها از شمال شرق سوریه خبر داد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت: عملیات خروج نیروهای وابسته به گروه‌های کُرد از منطقه امنی که ترکیه برای ایجاد آن در شمال شرق سوریه تلاش می‌کند پیش از موعد مقرر تکمیل شد و پلیس نظامی روسیه و مرزبانان سوری وارد منطقه مذکور شدند.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه بیست و دوم اکتبر به توافقی بر سر خروج نیروهای کُرد از منطقه امن به توافق رسیدند.

بر اساس این توافق نیروهای مرزبانی سوریه و پلیس نظامی روسیه باید ظرف 150 ساعت همه عناصر یگان‌های حمایت مردمی کُرد وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه را از منطقه‌ای به عمق 30 کیلومتر در جنوب مرزهای مشترک ترکیه و سوریه بیرون برانند و این مهلت امروز پایان یافت.

و خبر دیگری اینکه دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که اغاز کار کمیته تدوین قانون اساسی سوریه گامی خوب به سوی راه حل سیاسی واقعی بحران این کشور باشد.

وی افزود: ما همه نشستی نتیجه بخش و سازنده می‌خواهیم. 

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیش از این گفته بود که همه اعضای کمیته تدوین قانون اساسی سوریه که تعدادشان 150 نفر است برای آغاز نشست‌های این کمیته وارد ژنو شدند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار