کاروان قرآنی انقلاب برنامه خود را از بیت الزهرای حاج قاسم آغاز می‌کند

گروه استان‌ها- رئیس مؤسسه دارالقرآن الکریم گفت: کاروان قرآنی انقلاب به مناسبت شهادت شهید سلیمانی راه‌اندازی شده و نخستین برنامه این کاروان در بیت الزهرااست.
- اخبار استانها -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام مهدی اخوان‌صباغ رئیس مؤسسه دارالقرآن الکریم ظهر امروز در دیدار با زینی‌وند استاندار کرمان با بیان اینکه کاروان قرآنی انقلاب از سال گذشته در کشور راه‌اندازی شده اظهار داشت: این کاروان به مناسبت شهادت شهید سلیمانی راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه امروز عصر نخستین برنامه این کاروان در بیت الزهرای حاج قاسم است و از شبکه قرآن پخش مستقیم می‌شود گفت: سازمان دارالقرآن تبلیغات اسلامی از قدیمی‌ترین سازمان‌های قرآنی کشور است.

رئیس مؤسسه دارالقرآن الکریم با اشاره به اینکه تاکنون فعالیت‌های خوبی انجام شده اما در جامعه قرآنی تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم افزود: حضرت امام (ره) فرمودند "انقلاب کردیم که قرآن در جامعه جاری و ساری شود."

وی با بیان اینکه تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بر جاری و ساری شدن قرآن در جامعه است گفت: 98 درصد مردم کشور به تقدس قرآن اعتقاد دارند اما 10 درصد مردم روزانه یک صفحه قرآن می‌خوانند.

حجت‌الاسلام اخوان‌صباغ با عنوان اینکه 14 هزار موسسه و خانه قرآنی در کشور داریم که از این تعداد 300 موسسه در استان کرمان است افزود: این موسسات به‌صورت مردمی و خودجوش اداره می‌شوند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر حفظ قرآن تأکید دارند و مردم باید ارتباط خود با قرآن را زیاد کنند گفت: پرورش قاریان قرآن در حال انجام است اما قرآن باید به لایحه‌های مختلف جامعه برود و گفتمان قرآنی در جامعه جاری و ساری شود.

رئیس مؤسسه دارالقرآن الکریم با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر جلسات خانگی قرآن تأکید دارند و فرمودند "این جلسات را توسعه بدهید" افزود: کرونا مشکلاتی را برای مؤسسات قرآنی ایجاد کرده و نیاز است تسهیلات کرونایی به آنها نیز اختصاص داده شود.

کاروان قرآنی انقلاب به کرمان رسید/ برگزاری محفل در منزل پدر شهید سلیمانیبرنامه‌های گلزار شهدای کرمان در ایام شهادت حضرت زهرا (س) از جوار مزار حاج قاسم اعلام شد+پوسترایام شهادت حضرت زهرا (س) در کرمان هیئت کجا برویم؟ + جزئیات مراسم‌ها

وی با بیان اینکه استان کرمان مردم متدین و ولایتمداری دارد گفت: استان کرمان یک ظرفیت عظیم برای انجام فعالیت‌های قرآنی دارد.

در این دیدار حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه یکی از رسالت‌های سازمان تبلیغات فعالیت‌های قرآنی مردم محور است اظهار داشت: سازمان دارالقرآن در این زمینه فعالیت‌های بسیار خوبی داشته و طرح‌های جدیدی در حال اجرا است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار