وعده نامزدهای دموکرات‌ انتخابات آمریکا برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل

نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیشنهاد توقف برخی از کمک‌ها به رژیم صهیونیستی را دادند تا این رژیم را برای پذیرش مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها تحت فشار قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط، چند کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در جریان کنفرانس سالانه "‌جی استریت"‌ ضمن انتقاد از کمک های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به رژیم صهیونیستی، پیشنهاد توقف برخی از کمک‌ها به این رژیم را دادند تا آن را برای پذیرش مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها یا کنار گذاشتن طرح الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی تحت فشار قرار دهند.

در همین راستا، بررنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جریان این کنفرانس ضمن انتقاد از کمک‌های ترامپ به اسرائیل، رئیس جمهوری کشورش و نتانیاهو را به کاشت "بذر اختلاف" متهم کرد.

وی وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات آتی آمریکا، از کمک نظامی آمریکا به عنوان اهرمی برای ترغیب اسرائیلی‌ها به ورود به مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها استفاده کند.

سندرز ادامه داد: گفتن اینکه دولت نتانیاهو نژادپرست است، ضد یهودیت نیست. این یک واقعیت است. بخشی از  کمک‌های نظامی ۳.۸ میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل باید صرف کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه شود.

جو بایدن و الیزابت وارن نیز از دیگر کاندیداهای دموکرات انتخابات آمریکا هستند که در جریان کنفرانس مذکور بر مخالفت خود با هرگونه اقدامی که مانع از تشکیل کشور مستقل فلسطین شود، تاکید کردند.

وارن در این باره گفت: اگر دولت تل‌آویو همچنان به اقدامات خود برای الحاق رسمی کرانه باختری ادامه دهد، آمریکا باید موضع مشخصی اتخاذ کند.

وی در ادامه وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات دو تصمیم ترامپ در رابطه با لغو کمک‌های واشنگتن به آژانس کار و امداد آوارگان فلسطینی (آنروا) و تعطیلی دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در واشنگتن را لغو کند.

جو بایدن نیز تأکید کرد: تشکیل دو کشور بهترین راه و حتی تنهاترین راه برای تضمین آینده‌ای امن برای اسرائیل است.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار