وضعیت استیضاح ترامپ نیمه نوامبر مشخص می‌شود

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا نتیجه تحقیقات مربوط به استیضاح رئیس جمهور این کشور را اواسط نوامبر منتشر می‌کنند.

وضعیت استیضاح ترامپ نیمه نوامبر مشخص می‌شودبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا احتمالا نتیجه تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را اواسط نوامبر علنی می‌کنند.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا تاکنون جلسات محرمانه‌ای را به صورت خصوصی انجام دادند و قصد دارند نتایج این تحقیقات را تا نیمه نوامبر منتشر کنند. پس از فشار جمهوری خواهان برای برگزاری جلسات استماع شاهدان این تحقیقات به طور علنی، دموکرات‌ها اکنون درصدد علنی ساختن نتایج تحقیقات خود هستند.

تاکنون چندین نفر از مقامات سابق دولت دونالد ترامپ در جلسات غیرعلنی با دموکرات‌های مجلس نمایندگان حضور یافته اند. ویلیام تیلور، سفیر آمریکا در اوکراین در جلسه استماع روز سه شنبه به کمیته‌های مجلس نمایندگان اعلام کرد دولت ترامپ اعطای کمک نظامی نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلاری را مشروط به آغاز تحقیقات درباره فساد پسر جو بایدن، معاون باراک اوباما در این کشور کرده بود.

در پی افشای جزئیاتی از درخواست ترامپ از دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن و پسرش هانتر بایدن، بسیاری از نمایندگان دموکرات از دونالد ترامپ انتقاد کردند. ترامپ طی یک تماس تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. به دنبال افشای این موضوع، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، آغاز روند رسمی بررسی استیضاح ترامپ را اعلام کرد.

دموکرات‌ها می‌کوشند به دلیل رسوایی ترامپ در موضوع اوکراین گیت، روند استیضاح وی را کلید بزنند. با این وجود، کاخ سفید اعلام کرد تا زمانی که استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان به طور رسمی به تصویب نرسیده از همکاری با این پرونده خودداری خواهد کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار