درجریان عملیات کشته شدن ترامپ؛

وزیر دفاع آمریکا به تمجید از ترامپ پرداخت

وزیر دفاع آمریکا به تمجید از دونالد ترامپ درجریان عملیات کشته شدن ابوبکر بغدادی پرداخت.

وزیر دفاع آمریکا به تمجید از ترامپ پرداختبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در گفتگو با برنامه «دیس ویک» در شبکه تلویزیونی اِی بی سی درباره عملیات آمریکا علیه ابوبکر بغدادی سرکرده داعش گفت: همان طور که رئیس جمهور آمریکا پیش از این اشاره کرد، این روز فوق العاده‌ای برای آمریکا و روز فوق العاده‌ای برای دنیا است. رئیس جمهور، برای اجرای این حمله تصمیمی جسورانه گرفت؛ پرسنل ارتش و شرکای ما در سایر نهاد‌ها نیز عملکرد درخشانی داشتند. اوایل امسال، ما خلافت داعش را شکست دادیم و آن را نابود کردیم و اکنون رهبر آن (سرکرده داعش) مرده است. پس، این روزی عظیم است.

مارک اسپر در خصوص تعداد اسرای داعش در سوریه گفت: برآورد می‌شود حدود ۱۱ هزار زندانی اسیر داعش در سوریه داشته باشیم. آن دسته از زندانیان که زیر نظر نیرو‌های دموکراتیک سوریه قرار دارند، تحت کنترل و حفاظت قرار دارند. ما به شکل روزانه و از نزدیک با نیرو‌های دموکراتیک سوریه در تماس هستیم و آن‌ها این مطلب را به ما گفته اند.

وی افزود: من همچنین با همتای کُرد {وی به اشتباه می‌گوید همتای کرد و احتمالاً منظور وی همتای تُرک است} خود صحبت کرده ام و مقامات ترکیه نیز بر زندانیان و بازداشتگاه‌هایی که تحت کنترل آن‌ها قرار دارد، نظارت دارند؛ بنابراین خبر خوش این است که از ۱۱ هزار زندانی، فقط اندکی بیش از ۱۰۰ نفر گریخته اند و می‌دانم که مقامات ترکیه و دیگران برای دستگیری آن‌ها تلاش می‌کنند. دولت ترکیه به من اطلاع داد که دستگیری برخی افراد را آغاز کرده است.

این در حالی است که رویترز گزارش داد که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا مدعی شد هدف عملیات آمریکا در این کشور بازداشت ابوبکر بغدادی سرکرده داعش و یا کشتن وی بوده است.

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد عقب نشینی نیرو‌های ما از شرق سوریه تاثیری در تسریع عملیات قتل ابوبکر بغدادی نداشت.
وی افزود: کشته شدن البغدادی ضربه مهلکی به داعش وارد کرد.

مارک اسپر خاطرنشان کرد دو نیروی آمریکایی در عملیات علیه ابوبکر بغدادی به طور سطحی زخمی شدند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار