0 بازدید

وزیر خارجه نیوزیلند: فرار زندانیان داعشی از مناطق درگیری در سوریه نگران‌کننده است

وزیر خارجه نیوزیلند اعلام کرد این خطر وجود دارد که داعش از عملیات نظامی ترکیه در سوریه به عنوان فرصتی برای ظهور مجدد خود بهره‌برداری کند.

وزیر خارجه نیوزیلند: فرار زندانیان داعشی از مناطق درگیری در سوریه نگران‌کننده استبه گزارش راه شلمچه به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شین‌هوا، «وینستون پترس» معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه نیوزیلند اعلام کرد کشورش همچنان نگران صلح و ثبات در شمال شرق سوریه است.

وینستون پترس با اشاره به اینکه نیوزیلند درباره صلح و ثبات در شمال شرق سوریه به طور جدی نگران است، افزود گزارش‌های اخیر درباره فرار صد‌ها تن از افراد مرتبط با داعش از یک اردوگاه از نقطه نظر انسانی و امنیتی بسیار نگران‌کننده است.

وی گفت: در عین اینکه نگرانی‌های ترکیه را درباره امنیت داخلی این کشور تصدیق می‌کنیم، اقدامات فرامرزی آنکارا خطر آسیب زدن به غیرنظامیان را به دنبال دارد و موجب تشدید بی‌ثباتی و افزایش نیاز‌های بشردوستانه می‌شود. این اقدامات همچنین دستاورد‌هایی که در مبارزه با داعش حاصل شده است و ائتلاف جهانی و شرکای آن برای تحقق آن نبردی سخت انجام دادند تضعیف می‌کند.

پترس خاطر نشان کرد وزارت امور خارجه نگرانی‌های خود را در این زمینه با سفیر ترکیه در نیوزیلند در میان گذاشته است و به رغم بازپس‌گیری مناطقی که زمانی در کنترل داعش قرار داشت، این گروه همچنان یک تهدید محسوب می‌شود و این خطر واقعی وجود دارد که داعش از عملیات نظامی ترکیه در سوریه به عنوان فرصتی برای ظهور مجدد خود در سوریه بهره‌برداری کند.

ترکیه نهم اکتبر عملیات علیه یگان‌های مدافع خلق موسوم به (ی پ گ) را با هدف تامین امنیت مرز‌های این کشور آغاز کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار