وزارت دفاع روسیه: مدرکی دال بر نابودی ابوبکر البغدادی نداریم

وزارت دفاع روسیه اندکی پس از اعلام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر کشته شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش در عملیات نیروهای آمریکایی، اعلام کرد که این کشور مدرک متقنی دال بر کشته شدن بغدادی ندارد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این وزارتخانه روز یکشنبه گفت: وزارت دفاع روسیه هیچ اطلاعات موثقی درباره عملیاتی ندارد که قوای آمریکایی در منطقه عاری از تنش تحت کنترل ترکیه در ادلب سوریه برای نابودی ابوبکر بغدادی، رئیس داعش انجام دادند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را تایید کرد.

رسانه‌های آمریکایی پیشتر از عملیات ارتش آمریکا در حومه ادلب و کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در این عملیات خبر داده بودند.

ترامپ در سخنانشان گفت : عملیات در شمال غرب سوریه با موفقیت کامل انجام شد، در استان  ادلب صورت گرفت. ارتش آمریکا یک  عملیات جسورانه در شمال غرب سوریه انجام داد، نیروها فوق العاده بودند، بسیاری از بخش‌های عملیات را شخصا نظاره‌گر بودم، هیچ کدام از نیروهای آمریکایی در این  عملیات کشته نشدند اما بسیاری از جنگجویان همراه البغدادی و همراهانش کشته شدند.

وی افزود : البغدادی در حال فرار کشته شد. وی افزود ابوبکر البغدادی هنگام فرار گریه می‌کرد.او جلیقه انتحاری خود را منفجر کرد در نتیجه انفجار تونل فروریخت و هم خودش و هم سه نفر دیگر از همراهانش کشته شدند.

 

این خبر تکمیل می شود...

 

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار