ادعا‌های دروغین ترامپ باز هم اثبات شد؛

ورود یک کاروان نظامی آمریکایی از عراق به سوریه

مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق‌بشر» از ورود یک کاروان نظامی آمریکایی از شمال عراق به سوریه خبر داد.

ورود یک کاروان نظامی آمریکایی از عراق به سوریهبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه» نزدیک به معارضان اعلام کرد یک کاروان نظامی آمریکایی از طریق گذرگاه «الولید» در شمال عراق وارد خاک سوریه شده است. این کاروان به سمت استان دیرالزور سوریه در حرکت است.

این اقدام آمریکا در حالی انجام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور پیش از این مدعی شده بود که باید نظامیان خود را از سوریه خارج کند. پس از اعلام این تصمیم ترامپ صدها نظامی آمریکایی از سوریه خارج و به عراق منتقل شدند. 

بلافاصله پس از آن مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده وارد عراق شد و اعلام کرد نیرو‌های آمریکایی که پس از خروج از سوریه وارد عراق شدند در ۴ هفته آینده این کشور را ترک خواهند کرد.

اسپر پیشتر اظهار داشت حدود هزار سرباز آمریکایی که پس از تهاجم ترکیه به سوریه مجبور به خروج از این کشور شده‌اند عازم غرب عراق هستند و قرار است به صورت موقت در این کشور مستقر شود تا شرایط برای بازگشت نیرو‌ها به آمریکا فراهم شود.

در همین حال، دولت عراق روز گذشته ۲۲ اکتبر اعلام کرد نیرو‌های آمریکایی خارج شده از سوریه اجازه ندارند در غرب عراق مستقر شوند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار