واکنش به حمله تروریستی داعش در هرات؛ وحدت شیعه و سنی از بین نمی‌رود

والی هرات در غرب افغانستان با اشاره به حمله شب گذشته به عزاداران در مسجد امام هادی (ع) تاکید کرد که وحدت شیعه و سنی با حملات تروریستی از بین نمی‌رود.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبدالقیوم رحیمی» والی هرات با اشاره به حمله انتحاری ناموفق در ناحیه دوم شهر هرات اظهارداشت که هدف عامل انتحاری حمله به مراسم مذهبی در مسجد امام هادی (ع) بود که با هشیاری نیروهای امنیتی مهار شد.

وی با محکومیت حمله انتحاری شب گذشته گفت که وحدت شیعه و سنی با حملات تروریستی از بین نمی‌رود و تروریست‌ها همواره دشمنی خود را با مردم مسلمان و اسلام نشان داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از جمهور، شب گذشته با هوشیاری نیروهای امنیتی، حمله به مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت امام رضا(ع) ناکام ماند.

والی هرات همچنین اظهارداشت که طراحی و اجرای چنین حملات تروریستی اگر چه با نیت شوم دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مذاهب صورت می‌گیرد اما در واقع پیوندهای دوستی و برادری اهل تسنن و تشیع را بیش از گذشته استحکام می‌بخشد.

مسئولیت حملات انتحاری به هرات را گروه تروریستی داعش به عهده گرفته است.

با روی کار آمدن نیروهای محافظ مساجد، از حملات تروریستی به مراسم‌های مذهبی در بسیاری موارد جلوگیری شده است.

در سالهای اخیر حملات علیه علما، شخصیت‌ها و مساجد شیعیان افزایش یافته است.

 برخی کارشناسان می‌گویند که یکی از اهداف اساسی سعودی‌ها خالی کردن غرب افغانستان از حضور شیعیان است. غرب افغانستان و ولایت هرات همواره مورد توجه شیعیان بوده است. علاوه بر شیعیان بومی این مناطق، از دیگر مناطق افغانستان نیز شیعیان زیادی طی سال‌های گذشته به مناطق غربی افغانستان کوچ کرده‌اند.

سعودی‌ها با حمایت گسترده مالی و آموزشی و تسلیحاتی، اقدامات مسلحانه علیه شیعیان غرب افغانستان را آغاز کرده و روز به روز  بر شدت آن افزوده‌اند.

افشاگری نماینده پارلمان افغانستان درباره نهادهای امنیتی ولایت هراتگزارش تسنیم| چه کسی روحانی اهل سنت ایرانی را در هرات ترور کرد؟گزارش ویدئویی تسنیم از اعتراض­‌های مردم نسبت به ترور علمای شیعه در هرات

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار