0 بازدید

واشنگتن پست: سفر پلوسی به افغانستان با هدف سیلی زدن به ترامپ انجام شد

واشنگتن پست در گزارشی به بررسی علت سفر ناگهانی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به اردن و افغانستان پرداخت و آن را نشان‌دهنده اختلاف عمیق وی با ترامپ دانست.

واشنگتن پست: سفر پلوسی به افغانستان با هدف سیلی زدن به ترامپ انجام شدبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی نشریه واشنگتن پست در گزارشی تحت عنوان «هدف اصلی سفر اعلام نشده پلوسی به همراه هیات کنگره آمریکا به افغانستان» نوشت: سفر اعلام نشده نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به همراه هیاتی بلندپایه از کنگره به افغانستان، بر اختلاف نظر عمیق وی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص طرح ناگهانی خروج نظامیان این کشور از شمال سوریه و متعاقب آن حملات نظامی ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد سوریه حکایت دارد.

هیات اعزامی کنگره آمریکا به افغانستان با اشرف غنی، رئیس جمهور و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

سفر پلوسی به افغانستان نخستین سفر وی به این کشور از زمان تصدی ریاست مجلس نمایندگان تاکنون به شمار می رود. وی پیشتر قصد داشت در راس هیات اعزامی کنگره در ماه ژانویه به این کشور سفر کند ولی در پی خودداری ترامپ از قرار دادن هواپیمای نظامی در اختیار این گروه مجبور به لغو این سفر شد.

به نوشته فارس، این روزها دموکرات‌ها تحت هدایت پلوسی می‌کوشند به دلیل رسوایی ترامپ در موضوع اوکراین گیت، روند استیضاح وی را کلید بزنند. کاخ سفید اعلام کرده تا زمانی که استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان به طور رسمی به تصویب نرسد از همکاری با این پرونده خودداری می‌کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار