هوآوی وارد نسل پنجم شبکه مخابراتی انگلیس می‌شود

روزنامه ساندی تایمز نوشت بوریس جانسون قصد دارد به غول مخابراتی چین اجازه دهد به نسل پنجم شبکه تلفن همراه انگلیس وارد شود.

هوآوی وارد نسل پنجم شبکه مخابراتی انگلستان می‌شودبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، روزنامه ساندی تایمز نوشت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، در حال آماده سازی خود برای اعطای اجازه ورود به شرکت هوآوی، غول مخابراتی چین، در شبکه ارتباطی آتی ۵G انگلیس است.

منابع ارشد دولتی و خدمات امنیتی انگلیس اعلام کردند این کشور در حال اتخاذ تصمیمی است که به موجب آن به شرکت مخابراتی هوآوی اجازه داده خواهد شد تا در قسمت‌های «غیرمشاجره‌ای» شبکه ۵G وارد شود. به گفته این مقامات، این تصمیم انگلیس باعث ایجاد اختلاف با آمریکا خواهد شد که به بهانه ارتباط نزدیک هوآوی با آژانس‌های اطلاعاتی چین کار کردن با آن را ممنوع اعلام کرده است.

در پی تشدید تنش‌های تجاری میان واشنگتن و پکن در ماه مه امسال، وزارت بازرگانی آمریکا شرکت هواوی را به همراه ۷۰ شرکت وابسته به آن به دلیل آنچه حفظ امنیت ملی آمریکا خوانده، در فهرست سیاه قرار داد. این بدان معناست که شرکت هواوی و شرکت‌های وابسته به آن دیگر نمی‌توانند فناوری و تجهیزات آمریکایی را خریداری کرده و با شرکت‌های این کشور در ارتباط باشند.

آمریکا تاکنون بار‌ها مدعی شده است که این غول فناوری چینی از گوشی‌های هوشمند و تجهیزات خود برای جاسوسی علیه آمریکایی‌ها استفاده می‌کند. ادعایی که بار‌ها از سوی دولت چین تکذیب شده است. واشنگتن همچنین دیگر کشور‌ها از جمله اروپایی‌ها را تشویق کرده استفاده از تجهیزات شرکت هواوی را ممنوع اعلام کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار