0 بازدید

نگرانی اندونزی درباره ظهور شبکه‌های تروریستی جدید پس از مرگ بغدادی

اندونزی برای جلوگیری از ظهور شبکه‌های تروریستی جدید وابسته به داعش در منطقه به ویژه پس از مرگ ابوبکر بغدادی هوشیاری خود را افزایش داده است.

نگرانی اندونزی درباره ظهور شبکه‌های تروریستی جدید پس از مرگ بغدادیبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، مقامات اندونزی اعلام کردند این کشور برای جلوگیری از ظهور شبکه‌های تروریستی جدید وابسته به داعش در منطقه به ویژه پس از مرگ ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش و بازگشت پیکارجویان خارجی به کشور‌های خود، هوشیاری خود را افزایش داده است.

مدیر دفتر رئیس جمهور اندونزی گفت: تروریست‌های خارجی داعش ممکن است پس از بازگشت به کشور‌های اصلی خود، تلاش کنند هسته‌های تروریستی جدید ایجاد کنند یا حتی برای ایجاد یک شبکه داعش در سطح منطقه‌ای با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

این منبع اعلام کرد: «حتی اگر بغدادی کشته شده باشد و به رغم شکست داعش، هسته‌های این گروه تروریستی ممکن است همچنان فعال باشند و دست به فعالیت‌های فرامرزی بزنند. آن‌ها ممکن است از مالزی، استرالیا یا دیگر کشور‌های همسایه اقدام به فعالیت‌های تروریستی کنند.»

او افزود: «همچنین برخی از این هسته‌های تروریستی ممکن است در اندونزی ایجاد شوند. آن‌ها ممکن است شبکه جدیدی وابسته به داعش ایجاد کنند و همه مشکل همینجاست. این هسته‌های تروریستی داعش احتمالا افرادی را که بیشتر در معرض آموزش‌های مذهبی افراطی قرار دارند، استخدام خواهند کرد.»

اندونزی پیش از این شاهد حملات مرگباری علیه غیرنظامیان و نیرو‌های پلیس بوده است. گروه تروریستی «جماعت انصارالدوله» که با داعش بیعت کرده است، مسئول این حملات بوده است.

ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش اوایل این هفته به ادعای آمریکا در حمله نیرو‌های ویژه آمریکایی به مخفیگاه وی نزدیک شهر ادلب سوریه، کشته شد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار