نامزد دموکرات: سال‌ها باید تاوان لطمه زدن ترامپ به سیاست خارجی خود را بدهیم

نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد این کشور باید سال‌ها بهای رویکرد رئیس‌جمهورش در عرصه جهانی را بپردازد.

نامزد دموکرات: آمریکا سالیان متمادی باید تاوان لطمه ترامپ به سیاست خارجی خود را بپردازدبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، پت بودجج، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد واشنگتن باید سال‌های سال در عرصه بین المل بهایی رویکرد سیاست خارجی دونالد ترامپ را بپردازد.

بودجج در مصاحبه با ان بی سی با انتقاد از بی ثباتی در سیاست خارجی ترامپ، اقدام جدید رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیرو‌های نظامی این کشور از شمال شرقی سوریه را تضعیف کننده جایگاه این کشور در عرصه جهانی دانست.

نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ گفت آنچه رئیس جمهور ترامپ انجام می‌دهد این است که صبح از خواب بیدار شده و یک تماس تلفنی می‌گیرد یا یک توئیت منتشر می‌کند و سیاست سال‌ها و حتی دهه‌های آمریکا را به کل تغییر می‌دهد و ژنرال‌های خود و کشور را در این روند متعجب می‌کند.

اقدام ترامپ برای خروج نیرو‌های نظامی این کشور از شمال سوریه با موجی از انتقادات از سوی دموکرات‌ها و هم حزبی‌های جمهوری خواه او همراه شد.

ترکیه دوم اکتبر، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز‌های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می‌خواند، آغاز کرد.

این عملیات یک روز پس از آن آغاز شد که رئیس‌جمهور آمریکا طی یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود از تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از شمال سوریه خبر داد. اقدامی که چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای آغاز این عملیات بود. شبه‌نظامیان کُرد که جزء ائتلاف به اصطلاح بین‌المللی آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با آمریکا را متوقف کردند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار