0 بازدید

منشأ حرکت میرزا کوچک‌ خان صددرصد دینی و اعتقادی است

صفحه منتسب به مقام معظم رهبری در اینستاگرام، بخشی از بیانات ایشان را درباره شخصیت برجسته و دینی میرزا کوچک خان منتشر کرد.

رهبربه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، صفحه رسمی رهبر معظم انقلاب در اینستاگرام به مناسبت یازدهم آذرماه، سالروز شهادت روحانی مجاهد، میرزا کوچک‌خان جنگلی پستی را در حساب کاربری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت.

در ادامه متن و تصویر منتشر شده در این پست را مشاهده می‌کنید:

رهبر انقلاب: "میرزا کوچک، یک روحانی است، یک طلبه است... بنابراین منشأ حرکت میرزا کوچک خان یک منشأ صددرصد دینی و اعتقادی است. خب آن زمان می‌دانید دیگر آن غوغای نهضت مارکسیستی و تشکیل شوروی و هیاهویی که در دنیا و در بین ملّت‌ها راه افتاده بود و جاذبه‌ای که برای بعضی از ملّت‌ها به‌وجود آورده بود، طبعاً یک عده‌ای را مجذوب خودش کرده بود و دوروبری‌های ایشان هم از این طریق به ایشان خیانت کردند؛ لکن این مرد، به‌خاطر پایبندی‌اش به اسلامْ جذب تفکر مارکسیستی نشد و رد کرد به‌ طور صریح و قاطع آن نظریه را، هم با اجنبی مخالف بود؛ استقلال خود را حفظ کرد. یک نمونه‌ خیلی برجسته‌ای است میرزا کوچک خان؛ خداوند ان‌شاءالله درجاتش را عالی کند."

رهبر

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار