معرفی نامزدهای بخش نمایشنامه جایزه هنری «سردار دل‌ها»

تهران- ایرنا- هیات‌داوران بخش نمایشنامه جایزه هنری «سردار دل‌ها» نامزدهای این بخش را معرفی کردند.

جلسه داوری آثار ارسال شده در بخش نمایشنامه جایزه هنری سردار دل‌ها در معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری برگزار شد و ۱۲ نفر به عنوان نامزد این جایزه توسط هیات داوران انتخاب شدند.

در این بخش ۶۵ اثر با موضوع زندگی و مبارزات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و پرداختن به حوزه عمومی مقاومت با اشاره به شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی در پیروزی مقاومت، به دبیرخانه جایزه هنری «سردار دل‌ها» ارسال شده است که آثار توسط شهرام کرمی، رضا صمدپور و لیلی عاج بررسی شدند.

آرزو بهرامی برای نمایشنامه «بی آباد»، هاشم پورمحمدی برای نمایشنامه «ایستاده چون سرو به تماشای خورشید»، سیدسعید محمدی برای نمایشنامه «قاسم»، وحید درویشی برای نمایشنامه «بدرود سردار»، محمد فخرایی برای نمایشنامه «آخرین سردار زینب»، زینب زاوالان برای نمایشنامه «سکوت سنگین اسنایپر»، مهدی اکبری برای نمایشنامه «پرواز بر بال‌های سوخته»، محمدحسین نظری حائل برای نمایشنامه «سرباز»، مرضیه شریفی برای نمایشنامه «هشتمین طواف» و «همیشه حاضر»، مرجان موسی نژاد برای نمایشنامه «و چند روایت معتبر» و شهرام احمدزاده برای نمایشنامه «سرباز وطن» اسامی ۱۲ نفر نامزد انتخاب شده بخش نمایشنامه نویسی هستند.

آیین اختتامیه جایزه هنری سردار دل‌ها ۲۱ اسفند همزمان با سالروز تولد سردار سلیمانی و شب عید مبعث برگزار می‌شود و به سه نفر نخست بخش نمایشنامه جوایزی اهدا خواهد شد.

جایزه هنری «سردار دل‌ها» برای اولین بار و همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی در سه محور محتوایی «زندگی و شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی»، «مکتب حاج قاسم» و «حاج قاسم محور وحدت مقاومت» در دو بخش عمومی (در قالب خاطره و دل نوشته) و تخصصی (شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه، داستان کوتاه، داستانک و نمایشنامه) برگزار می شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار