معاون پارلمان آلمان: آمریکا دیگر شریک قابل اعتمادی نیست/ لزوم اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ترکیه

معاون پارلمان آلمان خواستار اعمال تحریم‌ها و فشارهای بیشتر بر ترکیه به دلیل حمله به شمال سوریه شد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "کلایدیا رات"، معاون پارلمان آلمان در گفتگویی با روزنامه "دی ولت" آلمان تاکید کرد که من به آتش بس مورد توافق بین ترکیه و آمریکا برای توقف درگیری ها در شمال سوریه اعتماد ندارم. کردها در مذاکرات در این باره دخالت داده نشدند.

وی همچنین توافق بین آنکارا و واشنگتن را تلاش آمریکا برای منحرف کردن توجهات از سیاست های غیر مسئولانه‌اش دانسته و تاکید کرد که نتیجه این اوضاع فاجعه بار است. در این اوضاع رئیس جمهور ترکیه آنچه را می خواهد به دست می آورد، نفوذ بشار اسد به مناطق کرد نشین باز می گردد و مسکو هم قویتر از گذشته شده و کردها هزینه این وضعیت را پرداخت می کنند.

لاوروف: روسیه از گفت‌وگوی مستقیم ترکیه و سوریه حمایت می‌کندتلاش ترکیه برای دادن پاسخی متفاوت به کشورهای عربیآلمان ترکیه را به اعمال تحریم‌های اقتصادی تهدید کرد

وی افزود: در هر صورت یک چیز مشخص است که این اقدام رئیس جمهور ترکیه متناقض با قوانین بین المللی بوده و فاجعه انسانی در منطقه را تشدید کرده و بخصوص به زنان و کودکان آسیب می رساند و اگر مبارزان داعش دیگر در محاصره نباشند نه تنها تمام منطقه بلکه همچنین اروپا در معرض خطر قرار خواهد گرفت. اما در این وضعیت ناتو سکوت می کند و دولت فدرال آلمان مانند همیشه واکنش نصفه و نیمه ای نشان می دهد. ما نظاره گر فرسایش همه چیزهایی هستیم که باید پایه و اساس نظم بین المللی ما باشد.

رات در بخش دیگری از این گفتگو درباره تاثیرات اقدامات اردوغان بر اوضاع اجتماعی آلمان گفت: اردوغان همواره تلاش کرده است از آلمان به عنوان زمین بازی برای اقدامات و احساسات ناسیونالیستی خود سوء استفاده کند.

وی افزود: کردها در مبارزه با داعش در سوریه همچنین برای امنیت ما قربانیان زیادی داده اند و حالا آن ها بار دیگر تنها گذاشته شده اند.

وی افزود: این مسئله بسیار اهمیت دارد که دولت آلمان و ناتو این مسئله را آشکار کنند که ما از اردوغان حمایت نمی کنیم و وی نباید از ما انتظار حمایت داشته باشد.

معاون پارلمان آلمان خواستار توقف همه صادرات تسلیحات به ترکیه در این وضعیت شده و حجم بالای صادرات این گونه اقلام به آنکارا که در گزارش اخیر وزارت اقتصاد آلمان مشخص شده بود را کاملا خطا دانست.

وی همچنین توافق پناهندگان اتحادیه اروپا و آنکارا را غیر قابل تحمل ارزیابی کرده و آن را عامل اخاذی اردوغان از اروپا دانسته و خواستار لغو آن شد.

معاون پارلمان آلمان همچنین خواستار تحریم های اقتصادی علیه ترکیه شده و در بخش دیگری از این گفتگو همچنین توقف مشارکت آلمان در ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا را خواستار شده و با تاکید بر اینکه این عملیات از ابتدا اساس قانونی نداشته است و گفت: این ماموریت در یک محیط بسیار پیچیده و مسئله ساز دنبال می شود.

وی افزود: مانورهای ناموزون رئیس جمهور آمریکا نشان می دهد که این ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش چقدر غیر قابل پیش بینی است. ما باید بفهمیم که آمریکا دیگر شریک قابل اعتماد ما نیست.

وی راه حل مسئله سوریه را دیپلماسی و راهکار سیاسی دانسته و  سازمان ملل را چارچوب درستی برای حل این بحران دانست.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار