مطالعات پروژه محور یاسوج ـ سی‌سخت بازنگری می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با دستور استاندار، مطالعات پروژه محور "یاسوج ـ سی‌سخت" در محل تونل‌ها بازنگری می‌شود تا در این قسمت کمترین خسارت به محیط زیست وارد شود.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، "پژمان نیک‌اقبالی" یکشنبه، ۲۸ مهر ماه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص محور در دست ساخت"یاسوج ـ سی‌سخت" افزود: در بحث قطع درختان در این محور اغراق شده بود و فضای رسانه‌ای استان هم در این زمینه عملکرد خوبی نداشت.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی هم به این موضوع ورود پیدا کرد و ما فضا را آرام کردیم، به آخرین وضعیت پروژه اشاره داشت و اظهارکرد: تا ورودی تونل‌ها حدود ۲۰۰ متر فاصله داریم و پیمانکار هم موظف شده تا پل تنگاری را آسفالت کرده و تحویل دهد تا در فصل زمستان در این قسمت مشکلی نداشته باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این محور دو تقاطع غیرهمسطح داریم که در قرارداد پیمانکار نمی‌گنجد و امیدواریم این مشکل حل شود تا پیمانکار معطل این دو نقطه نباشد.

نیک‌اقبالی تصریح کرد: در ورودی تونل‌ها کمتر از ۲۰ درخت قطع می‌شود و در خروجی تونل‌ها هم جایی است که در سال‌های گذشته رانش زمین سبب شده بخش زیادی از جنگل‌ها به این قسمت جابجا شود بنابراین بهترین مسیر با کمترین خسارت عبور از زیر کوه است.

وی با بیان اینکه اجرای تونل در محور یاسوج-سی‌سخت اجتناب‌ناپذیر است، ادامه داد: در اجرای این پروژه کمترین میزان خسارت مد نظر ماست و با دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالعات پروژه در محل تونل‌ها بازنگری می‌شود.

نیک‌اقبالی بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که سه برابر درختانی که قطع شده گونه‌های مختلف با هماهنگی محیط زیست و منابع طبیعی کاشته شود.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار