مزدوران منصورهادی سازوبرگ جنگی خود را از منطقه‌ای استراتژیک در مأرب خارج کردند

درگیری‌های شدیدی میان نیروهای دولت صنعاء و نیروهای دولت مستعفی یمن در استان مأرب در جریان است. نیروهای دولت صنعاء دو منطقه أراک و قاع المنجورة که مشرف به سد مأرب از جهت غربی است و بخش‌هایی از ناحیه جنوبی تحت کنترل درآوردند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، منطقه الطلعة الحمراء در شهرستان صرواح واقع در غرب استان مأرب، صحنه درگیری‌های شدیدی میان نیروهای دولت صنعاء و نیروهای وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن است که در این راستا، جنگنده‌های ائتلاف سعودی از نیروهای هادی پشتیبانی کردند. این درگیری‌ها به کشته و زخمی شدن چند تن از دو طرف طی ساعات گذشته انجامید.

همچنین منابع محلی در مصاحبه با المیادین اعلام کردند که نیروهای هادی امروز (دوشنبه) تجهیزات و سازو برگ نظامی خود را از منطقه استراتژیک الطلعة الحمراء که اخیراً به آنجا آورده بودند، خارج کردند و تنها مناطق محدودی در اختیار آنها است.

همچنین پس از آنکه نیروهای صنعاء دو منطقه أراک و قاع المنجورة، مشرف به سد مأرب از جهت غربی و بخش‌هایی از ناحیه جنوبی را تحت کنترل درآوردند، درگیری‌های مشابهی میان دو طرف در بخش جنوبی شهرستان صرواح به وقوع پیوست.

نیروهای دولت صنعاء دو روز قبل منطقه استراتژیک الطلعة الحمراء و پایگاه‌های اطراف آن را در شهرستان صرواح واقع در غرب استان مأرب تحت کنترل خود درآوردند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار