محسن هاشمی: افزایش شهر فروشی با کاهش درآمد پایدرا شهرداری‌ها

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه معافیت‌های مالیاتی لایحه مالیات بر ارزش افزوده خلاف عدالت است، گفت: با کاهش درآمد پایدرا شهرداری‌ها تراکم فروشی، شهر فروشی و قانون فروشی افزایش پیدا می کند.
- اخبار اجتماعی -

محسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره ماده 9 لایحه مالیات بر ارزش افزوده که برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارجاع شده است، اظهار کرد: این بخش از لایحه دارای تناقض با سیاست‌های کلی نظام در زمینه تحقق عدالت است. اگر به برخی از اقشار جامعه معافیت‌های غیر ضروری و غیر هوشمند بدهیم، عملا خلاف جهت عدالت حرکت کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه معافیت‌های مالیاتی لایحه مالیات بر ارزش افزوده خلاف عدالت است، افزود: مشارکت در تامین هزینه‌های اداره شهر باید بیشتر برعهده افراد برخوردار باشد و این پدیده مثبتی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص ماده 53 لایحه پیشنهادی «مالیات بر ارزش افزوده» که وضع عوارض را از شوراهای اسلامی شهر سلب و به وزارت کشور واگذار کرده است، گفت: در اصل وقتی از درآمد پایدار مدیریت شهری صحبت می‌کنیم، باید مشخص شود منابع این درآمد پایدار چیست.

هاشمی افزود: اگر بخواهیم عوارض مختلفی را که مدیریت شهری بابت خدمات خود از شهروندان دریافت می‌کند، حذف کنیم و اختیار آن را به دولت بدهیم، طبیعتا شهرداری‌ها دچار کسری بودجه و تنگنای مالی می‌شوند. در این شرایط وابستگی شهرداری‌ها به درآمد ناپایدار که مهمترین آن تراکم فروشی، شهر فروشی و قانون فروشی است، افزایش پیدا می‌کند.

وی گفت: مساله مهمتری که در اینجا وجود دارد، تضاد این قانون با سیاست‌های کلی نظام در زمینه تفویض اختیارات و تصدی گری‌ها به مردم و دستگاه‌های غیردولتی است که این بخش از لایحه در جهت عکس آن است و برتمرکز گرایی و سلب اختیارات تکیه دارد.

مجادله لفظی محسن هاشمی و نظری در شورای شهرواکنش محسن هاشمی به اعتراض روز گذشته کارکنان مترومحسن هاشمی: معطلی 350روزه پرونده‌های شهرسازی در دفاتر خدمات الکترونیک

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار