لزوم اصلاح نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده صنایع

رئیس اتاق بازرگانی فارس از وزیر اقتصاد درخواست کرد به نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده صنایع تبدیلی و قیمت گذاری گندم و چغندر ورود کرده و نظامی عادلانه در این حوزه‌ها پیاده کند.

جمال رازقی عصر چهارشنبه ١٤ آبان در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی فارس که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، با انتقاد از نظام مالیاتی کشور، گفت: نظام مالیاتی عادلانه نیست و متاسفانه ۶۵ درصد بار مالیاتی کشور بر دوش تولید کنندگان است.

او ادامه داد: نظام مالیاتی عادلانه این است که دریافت مالیات از تمام بخش‌ها انجام شود نه اینکه عمده بار مالیات برعهده بخش تولید باشد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس همچنین خواستار توجه به فعالیت بانک‌های خصوصی شد و عنوان کرد: این بانک‌ها از ۷ دولت آزادند و هیچ پاسخی پیرامون پول‌هایی که از مردم استان در قالب سپرده گرفته‌اند به هیچ کس حتی به شخص استاندار هم نمی‌دهند و در هیچ جلسه‌ای حضور ندارند.

رازقی یادآور شد: کشور تجربه فعالیت نهادهای پولی بدون نظارت را دارد و هنوز هم یادمان نرفته که در دولت‌های قبلی چگونه موسسات فاقد مجوز پول مردم را با وعده نرخ سودهای انچنانی گرفتن‌د و پس ندادند و آنچه روی دست کشور ماند تاوان سنگینی بود که با برداشتن ۳۷ هزار میلیارد تومان از جیب مردم و دادن آن به سپرده گذاران‌، همچنان سپرده گذاران دیگری داریم که مالباخته هستند که باید با آنها هم تسویه حساب شود.

او اضافه کرد: بانک‌های خصوصی به هیچ عنوان تابع سیاست‌های نظام نیستند و به طور واضح از حضور در جلسات حمایت از تولید سرباز می‌زنند.

رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: مشکل مهم ما با بانک‌ها ارائه نشدن قرارداد به فعالان بخش خصوصی است و وام گیرنده نمی‌داند که در این قراردادها چه مواردی ذکر شده است؟

رازقی از بانک‌ها به عنوان بزرگترین مانع فضای کسب و کار یاد کرد و ادامه داد: متاسفانه توزیع تسهیلات بین بخش‌های تولیدی، خدماتی، کشاورزی و سایر بخش‌های اقتصادی وجود ندارد و حوزه تولید کمترین و حوزه خدمات بیشترین سهم را از تسهیلات بانکی می‌برند که این معضل نشان دهنده کم توجهی بانک مرکزی به عملکرد بانکها در پرداخت تسهیلات است.

انتهای پیام 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار