علامه عاملی عمر خود را برای تحقیق در تاریخ و سیره اهل‌بیت(ع) سپری کرد

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه گفت: علامه عاملی بخش عمده عمر خود را به تحقیق در تاریخ و سیره سپری کرد تا چهره‌ای پیرایش شده از تاریخ را به نمایش درآورد و از وقوع انحرافات احتمالی در تاریخ اسلام جلوگیری کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، درپی ارتحال علامه سید جعفر مرتضی عاملی از علمای لبنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده مقام معظم رهبری در سوریه درگذشت این عالم شیعه را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با کمال تأسف خبر درگذشت عالم فاضل و محقق گران‌قدر جناب حجت‌‌الاسلام والمسلمین سید جعفر مرتضی عاملی را دریافت کردم که موجب تاثر فراوان شد.

آیت‌الله وحید خراسانی ارتحال علامه عاملی را تسلیت گفتولایتی در پیامی درگذشت آیت‌الله "مرتضی عاملی" را تسلیت گفتآیت‌الله نوری همدانی:ارادت ویژه به اهل بیت برگ زرین عمر علامه عاملی است

ایشان عالمی بود که بخش عمده عمر خود را به تحقیق در تاریخ و سیره سپری کرد تا چهره‌ای پیرایش شده از تاریخ را به نمایش درآورد و از وقوع انحرافات احتمالی در تاریخ اسلام جلوگیری کند که زحمات آن مرحوم به ثمر نشست و طالبان حق و حقیقت را در مسیر رسیدن به هدف یاری کرد.

آری آن مرحوم چراغ‌های روشنی در مسیر راه طولانی محققان و پژوهشگران روشن کرد که همگی دعاگویشان خواهند بود.

این‌جانب مصیبت وارده را به همه بازماندگان تسلیت عرض کرده و از جوار مضجع نورانی حضرت زینب کبری(س) برای آن مرحوم مغفرت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت می‌کنم.

رحمه الله علیه و تغمده بغفرانه و اسکنه فی جنته بحق محمد و آل محمد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از تسنیم مرحوم علامه سید جعفر مرتضی از علمای برجسته لبنانی بود که عصر شنبه در بیمارستانی در بیروت دارفانی را وداع گفت و روز یکشنبه در لبنان تشییع و به خاک سپرده شد.

وی به مدت 25 سال ساکن شهر مقدس قم بود و تالیفات بسیاری در تاریخ و سیره پیامبر اسلام(ص) داشت که دو کتاب گرانقدر «مَأساةُ الزّهراء» و «الصحیح من سیره النبی الاعظم» از ایشان به یادگار مانده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار