شیخ نافذ عزام : سازشکاران با قرار گرفتن در صف آمریکا و اسرائیل بر سراب تکیه می‌کنند

یک عضو مطرح جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز امضای توافق سازش میان رژیم صهیونیستی و رژیمهای امارات و بحرین را روز ننگین و خفت خواند و تاکید کرد سازشکاران با قرار گرفتن در صف اسرائیل و آمریکا بر سراب تکیه می‌کنند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ نافذ عزام خاطر نشان کرد امروز سه شنبه که مصادف با امضای توافقات عادی سازی روابط میان دو کشور عربی و رژیم اسرائیل است، روز ننگ و خفت است، گویا این کشورها از تجارب گذشته درس نگرفته و تاریخ را نخوانده اند و آنچه را در واقعیت می گذرد، درک نکرده اند.

شیخ عزام در گفتگو با پایگاه خبری فلسطین الیوم اظهار داشت کسانی که بر اسرائیل و آمریکا تکیه می کنند، در حقیقت بر سراب توهم دل می بندند و تکیه می کنند، این حکام سازشکار هرگز به مسائل ملتهای خود و مسائل امت اسلام به ویژه مسئله فلسطین اعتقادی ندارند.

وی تاکید کرد امروز، روز ننگینی برای این دو کشور عربی و حاکمانی است که توافقات سازش و عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی را امضا می کنند، اما باید بدانند هرگز نمی توانند فلسطین را از تاریخ و حافظه امت پاک کنند.

شیخ عزام گفت : ما کاملا این نکته را درک می کنیم که اراده خداوند پیروز خواهد شد و امت اسلام به جایگاه طبیعی خود بازخواهد گشت و تاریخ خواهد نوشت که مشتی اندک از حاکمان کشورهای عربی به مسئله اساسی خود(فلسطین) خیانت کرده و در کنار دشمنانشان علیه امت ایستادند.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی خاطر نشان کرد درخواست حاکمان امارات از فلسطینیان برای بازگشت به مذاکرات با اسرائیلی ها و این ادعا که آنها برای تعویق طرح الحاق کرانه باختری از سوی اسرائیل، گمراه سازی است، آنها از دوره جدید صلح سخن می گویند در حالی که آنها حقایق را وارونه نشان می دهند، زیرا اسرائیل هرگز به هیچ کس صلح نمی دهند و این سیاست آنهاست، این واقعیتی است که فلسطینیان به سبب اشغالگری و محاصره و اقدامات رژیم اسرائیل در آن به سر می برند.

وی افزود بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر پیش از امضای این توافق شوم گفت توافق با امارات و بحرین، میلیاردها دلار به اقتصاد اسرائیل سرازیر خواهد کرد و این جوهر و اساس توافق شوم برای اسرائیل است نه صلح آن طور که حاکمان امارات و بحرین ادعا می کنند.

شیخ عزام تصریح کرد بر خلاف ادعای دروغین و فریبکاری حاکمان امارات، هیچ صلح و رفاه و شکوفایی از عادی سازی وجود ندارد.

وی درباره ادعاهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که گفته بود حمایت مالی از فلسطینیان را متوقف کرده و به صلح تبدیل کرده و کشورهای عربی دیگری توافق صلح را امضا خواهند کرد، تصریح کرد اظهارات ترامپ دروغ است، او شخصی است که به دروغ عادت کرده است، ترامپ به دنبال سوء استفاده از این اظهارات در تبلیغات انتخاباتی اش است و وعده های دروغین می دهد، و هیچ یک از فلسطینیان به این مسیر مشکوک نخواهند پیوست.

شیخ عزام تاکید کرد هدف از توافقات با اسرائیل، تحقق امنیت این رژیم و افزایش فشار بر فلسطینیان و ایران است و این هدفی است که اکثر مقامات آمریکایی اعلام کرده اند.

عضو مطرح جنبش جهاد اسلامی درباره احتمال شکل گیری انتفاضه مردمی در پی تشکیل فرماندهی یکپارچه مقاومت مردمی گفت نشست دبیران کل گروههای فلسطینی اولین گام مثبت در مسیر طولانی است و این مسئله به تلاشهای گسترده برای رسیدن به توافق نیاز دارد و همه مصمم به ادامه این مسیر هستند و ملت ما تسلیم و سازش را نخواهد پذیرفت.

شیخ عزام در خصوص آنچه به حاکمان عربستان و امارات نسبت داده می شود و اینکه آنها پیشنهادهای اغواکننده مالی و اقتصادی به تشکیلات خودگردان در مقابل عدم مخالفت با عادی سازی روابط داده اند، اظهار داشت : ما راستی و جدیتی در وعده ها نمی شناسیم، ولی در طول مرحله گذشته فلسطینیان چیزی از اعربا ندیدند و این مسئله دروغ بودن این وعده ها را نشان می دهد، این وعده ها از سوی اعرابی مطرح شده که دروغ می گویند و تلاش می کنند توافقات صلح ذلت باری با اسرائیل تلاش کنند.

شیخ عزام اظهار داشت فلسطینیان در طول دهه های گذشته چیزی ندیدند در سایه وضعیت فاجعه باری که ملت فلسطین در داخل و خارج به سر می برند و با وجود این مصائب و مشکلات، صاحبان این پولها تماشاچی این مصائب بودند، این مسئولان عرب وعده دادن پول می دهند در حالی که دروغ می گویند و فریبکاری می کنند و هرگز در تعامل خود با مسئله فلسطین جدی نیستند.

وی تاکید کرد هر کس در برابر فلسطینیان صادقانه رفتار کند، نمی تواند در صف دشمنان آنها بایستد صرف نظر از کمکهایی که امارات یا هر کشور دیگر داده است.

شیخ عزام گفت هر کس صادق و راستگو است، نمی تواند توافقنامه عادی سازی روابط را با اسرائیل امضا کند و از طریق آن قرار گرفتن کامل خود را در کنار آمریکا و اسرائیل اعلام کند و از طریق این توافقنامه به طور کامل از فلسطینیان و مسئله آنها چشم پوشی کرده وآنها را رها کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار