0 بازدید

شبکه تحلیلگران اقتصادی بزودی رونمایی می شود

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به حلقه مفقوده‌ میان دانشگاه، دانشگاهیان و اقتصاد، گفت: در راستای حل این مشکل شبکه تحلیل‌گران اقتصادی در کشور به زودی رونمایی می‌شود.

شبکه تحلیلگران اقتصادی بزودی رونمایی می شودبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفری یک روزه به همراه تعدادی از معاونین و مدیران کل این وزارتخانه، به استان فارس سفر کرد.

بازدید از برخی واحد‌های تولیدی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، شرکت در نشست‌های تخصصی با اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی و همچنین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان از جمله برنامه‌های وزیر اقتصاد بوده است.

دژپسند در دیدار با اساتید دانشگاهی استان فارس با اشاره به اینکه ارتباط با دانشگاه باید مستمر باشد و از ظرفیت اساتید دانشگاهی استفاده کرد، گفت: در حال حاضر صنعت تنها به تولیدکنندگان منحصر شده در حالی که نیاز است که اندیشه‌های جدید دانشگاهی به حوزه اقتصاد وارد شود.

او با اشاره به حلقه مفقوده‌ای میان دانشگاه، دانشگاهیان و اقتصاد گفت: در حال حاضر از ظرفیت دانشگاه‌های مستقر در تهران استفاده می‌شود، اما در شهرستان‌ها هنوز این مهم صورت نگرفته است.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در راستای حل این مشکل شبکه تحلیل‌گران اقتصادی در کشور در حال فعالیت هستند، افزود: در این شبکه که به زودی رونمایی می‌شود از رشته‌های مختلف علوم انسانی استفاده خواهد شد.

او درباره رتبه کسب و کار در کشور نیز بیان کرد: در ابتدای دولت یازدهم شاخص کسب و کار ایران از ۱۵۸ به ۱۱۸ رسید، اما در مقایسه با سایر کشور‌های جهان سرعت رشد و بهبود فضای کسب و کار ایران کمتر است.

دژپسند با اشاره به اینکه بیشترین تحریم‌ها در سال‌های اخیر به کشور تحمیل شده است، عنوان کرد: با وجود تمامی مشکلات، واردات و صادرات کشور در حوزه صادرات غیرنفتی ۲۰ میلیارد دلار بوده که در هفت ماه اول امسال و نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته، اما صادرات غیرنفتی امسال نسبت به سال گذشته به لحاظ ارزش ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره بودجه نیز گفت: بودجه وابسته به نفت است و اقتصادی که متکی به بودجه نفت باشد اقتصادی مناسبی نیست و بودجه نفتی از ۳۴ درصد به ۲۴ درصد رسیده و سعی خواهیم کرد در بودجه سال بعد نقش نفت به صورت واقعی کم شده و بودجه واقعی شود.

او درباره تعیین مالیات نیز با اشاره به اینکه در مهر ماه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شده که از این میزان ۴ هزار میلیارد تومان مالیات معوق بوده است، تاکید کرد: در تعیین مالیات حد و میزان باید مشخص باشد و با توجه به شرایط اقتصادی که در کشور حاکم است نمی‌توان نسبت به اجرای سیاست‌های معافیت‌های مالیاتی برخی از مشاغل اقدام کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار