0 بازدید

سانا: ارتش ترکیه در حال ساخت پایگاه نظامی در شمال سوریه است

خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که ارتش ترکیه در حال ساخت پایگاه نظامی در حومه جنوبی رأس العین است.

سانا: ارتش ترکیه در حال ساخت پایگاه نظامی در شمال سوریه استبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد: ارتش ترکیه ساخت پایگاه نظامی ویژه نیرو‌های خود را در حومه جنوبی رأس العین در شمال شرق سوریه آغاز کرده است.

ارتش ترکیه که پیش از این بر روستای «العریشه» در حومه رأس العین مسلط شده بود هم اکنون در حال ساخت پایگاهی نظامی در روستای «الحواس» است.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که امروز، پنج شنبه، در عملیات نیرو‌های هوایی این کشور در شمال عراق ۸ عضو پ‌ک‌ک را در منطقه «متینا» هدف قرار داده است.

ارتش ترکیه با آغاز عملیات تجاوزکارانه موسوم به «چشمه صلح» در شمال سوریه، در ماه اکتبر سال میلادی جاری قصد داشت نیرو‌های کُرد موسوم به نیرو‌های دموکراتیک سوریه را از مرز‌های این کشور دور کند که پس از تشدید درگیری‌ها میان دوطرف، رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه توافقی را در زمینه اقدامات مشترک در شمال شرقی سوریه امضا کردند و به موجب آن نیرو‌های کرد از منطقه مرزی ترکیه عقب نشینی کردند و گشت‌زنی امنیتی مشترک روسیه و ترکیه در مناطق شمال سوریه آغاز شد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار