0 بازدید

روایت وزیر اقتصاد از وعده ٣ماهه ترامپ که محقق نشد/ دژپسند: از تلاطم عبور کردیم

وزیر اقتصاد با اشاره به سالگرد آغاز تحریم‌های رسمی آمریکا علیه ایران، آمارهای اقتصادی امروز کشور را نشانه‌ای از ناکامی وعده ٣ ماهه ترامپ دانست و تاکید کرد: ما از شرایط تلاطم اقتصادی عبور کردیم.
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهاد دژپسند در نودمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه ١٣ آبان علاوه بر مناسبت‌های قبلی، از سال گذشته و با شروع رسمی تحریم‌های آمریکا، یک مناسبت اقتصادی هم دارد اظهار کرد: سال گذشته در چنین روزی تحریم‌های آمریکا رسماً آغاز شد و این در شرایطی بود که ترامپ به برخی‌ها اعلام کرده بود اگر تا ٣ ماه با سیاست‌های تحریمی او علیه ایران همراهی کنند، رژیم ایران تغییر می‌کند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: اما امروز بعد از گذشت یکسال از آغاز این تحریم‌ها، نه تنها خواسته ترامپ و تغییر رژیم رخ نداد بلکه به یمن همبستگی ملت ایران و بخش خصوصی و دولت، شرایط به گونه‌ای شده که ترامپ به روایت روسای چندین کشور امروز اعلام می‌کند که ایران، نظامی نیست که به این سهولت قابل تغییر باشد.

وی گفت: در همین مدت روسای کشورهای مختلفی از جمله ژاپن و فرانسه به شدت بدنبال این بودند که ایران را مجاب به مذاکره کنند.

دژپسند با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: آنچه امروز در بخش اقتصاد شاهدش هستیم حتما مطلوب ما نیست ولی بحمدالله با هدف‌گذاری دولت آمریکا بسیار متفاوت است.

وزیر اقتصاد افزود: امروز با گذار از دوره تلاطم، به شرایط روبه بهبود و البته قابل قبول ورود کرده‌ایم.

وی گفت: آمار صادرات٧ ماهه نخست امسال گرچه به نسبت مدت مشابه سال قبل ١١ درصد کاهش داشته ولی این ظاهر امر است چراکه در 4 ماه پایانی سال قبل با توجه به تاکیدات فعالان اقتصادی، پایه قیمت ‌های صادراتی اصلاح و ٣

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار