0 بازدید

رزمایش نظامی 6 کشور در مرزهای افغانستان

در حالی که کشورهای آسیای مرکزی همواره نسبت به سرایت ناامنی از افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند، روسیه و 5 کشور دیگر مانور نظامی مشترکی را در نزدیکی مرزهای این کشور با هدف برخورد با گروههای تروریستی آغاز کردند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از دفتر منطقه­‌ای خبرگزاری تسنیم، الکساندر لاپین، فرمانده نیروهای نظامی ناحیه مرکزی روسیه گفت: امروز تمرین‌های مشترک بین­‌المللی تحت نام «مقاومت برادرانه» در خاک تاجیکستان را آغاز کردیم.

این رزمایش به منظور هدایت استراتژیک آسیای مرکزی در سال 2019 می­‌باشد که شش کشور روسیه، بلاروس، ارمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان در آن حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از «تاس» لاپین افزود: با توجه به وضعیت ناپایدار جهانی و اوضاع وخیم افغانستان، این تمرینات نشان­ دهنده عزم کشورهای ما برای تامین امنیت در منطقه به صورت مشروع است.

همچنین «عبدالخوشیم داورن گلوم زودا»، معاون وزیر دفاع تاجیکستان با اشاره به وضعیت بد امنیتی در آسیانه مرکزی گفت: اوضاع همچنان دشوار است و وخیم‌­تر هم می‌­شود. موارد تمرکز گروه­‌های بین­‌المللی تروریستی در مناطق مرزی که شهروندانی از همین کشورها هم در آنها حضور دارند، به طور ویژه هشدار دهنده است. به ­علاوه تأسیس پایگاه­‌ها و کمپ­‌های آموزش شبه‌­نظامیان در ولایت‌­های شمالی افغانستان نگران­ کننده است.

این رزمایش از دو مرحله تشکیل شده است. در مرحله اول، نیروهای واکنش سریع عملیاتی ضد تروریستی به منظور انهدام و جلوگیری از پیشروی گروه­های تروریستی اجرا خواهند کرد. در مرحله دوم یک نیروی حافظ صلح عملیاتی برای حفاظت از صلح در منطقه آسیای مرکزی انجام خواهد داد.

روسیه: آمریکا در انتقال داعش به شمال افغانستان نقش داردنگرانی روسیه از فعالیت داعش در افغانستانابراز نگرانی روسیه از تهدید داعش و سرایت ناامنی‌های افغانستان به آسیای مرکزی

پیش از این گزارش­‌هایی مبنی بر ایجاد پایگاه‌های داعش در شمال افغانستان انتشار یافته بود که در آنها به عضو­گیری از اتباع کشورهای آسیای مرکزی اشاره شده بود.

مقامات روسیه همواره نظامیان آمریکایی را متهم به حمایت از داعش کرده‌اند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار