0 بازدید

رئیس‌جمهور ترکیه: آمریکا و روسیه به تعهدات خود درخصوص شمال سوریه عمل نکرده‌اند

اردوغان طی یک نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر مجارستان، گفت: عملیات «چشمه صلح» ادامه دارد و آمریکا و روسیه به تعهدات خود برای خارج کردن «تروریست‌ها» از شمال سوریه عمل نکرده‌اند.

رئیس‌جمهور ترکیه: آمریکا و روسیه به تعهدات خود درخصوص شمال سوریه عمل نکرده‌اندبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه، طی یک نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر مجارستان، گفت: عملیات «چشمه صلح» ادامه دارد و آمریکا و روسیه به تعهدات خود برای خارج کردن «تروریست‌ها» از شمال سوریه عمل نکرده‌اند.

اردوغان همچنین خواستار برگزاری نشستی میان «کشور‌های کمک‌کننده به سوریه» شد و گفت آنکارا در تدارک مقدمات برگزاری چنین نشستی است.

ترکیه هفدهم مهرماه عملیات نظامی خود را در شمال شرق سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد که آنکارا آن‌ها را تروریستی می‌داند، آغاز کرد. این در حالی است که بیست و پنجم مهرماه آنکارا در توافقی با واشنگتن متعهد شد عملیات خود را به مدت ۵ روز متوقف کند تا نیرو‌های کُرد از منطقه خارج شوند. سی‌ام مهرماه نیز ترکیه به توافق دیگری با روسیه دست یافت. دو طرف توافق کردند نیرو‌های کُرد تا ۳۰ کیلومتری مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی کنند و روسیه و ترکیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام دهند.

اردوغان همچنین تهدید کرد اگر کشورش از اتحادیه اروپا حمایت کافی دریافت نکند، در‌ها را برای پناهجویان به سمت اروپا باز خواهد کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار