دیدار گریفیث با معاون وزیر دفاع عربستان درباره روند سیاسی یمن

نماینده سازمان ملل در امور یمن با معاون وزیر دفاع عربستان در ریاض دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، مارتین گریفیث، نماینده سازمان ملل در امور یمن با خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان دیدار و دو طرف در جریان این دیدار به بررسی راه‌های حمایت از روند سیاسی در یمن و تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای توافق استکهلم پرداختند.

نماینده سازمان ملل در جریان این دیدار بر اهمیت پیشرفت در اجرای توافق میان دولت مستعفی یمن و گروه "انصارالله" در نزدیک‌ترین زمان ممکن تاکید کرد.

وی همچنین بر  اهمیت تلاش‌های سازمان ملل و صلیب سرخ در اجرای این توافق و همچنین چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی پرونده انسانی تاکید کرد.

گریفیث در خصوص توافق الحدیده تصریح کرد: در اجرای این توافق به ویژه مربوط به کارآمدی مکانیسم نظارت بر آتش بس و تاثیر مثبت این اقدام بر حمایت و حفاظت از غیرنظامیان، تقویت همکاری بشردوستانه و نیز فراهم کردن فضای مناسب برای حمایت از اقداماتی در راستای اعتمادسازی پیشرفت‌هایی محقق شده است.

این نماینده سازمان ملل به تعبیر خود "نقش محوری عربستان به رهبری محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در حمایت از تلاش‌های سازمان ملل برای دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران یمن" را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار