0 بازدید

دیدار نماینده عربستان با پادشاه عمان در خصوص پرونده یمن

معاون وزیر دفاع عربستان سعودی در سفر به مسقط در خصوص تحولات مربوط به مذاکرات یمن با پادشاه عمان دیدار کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الخلیج الجدید، قابوس بن سعید پادشاهی عمان دیروز دوشنبه با خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان سعودی که برای بررسی پرونده جنگ یمن به این کشور سفر کرده بود دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی عمان با اعلام این مطلب تاکید کرد که این دیدار در قصر پادشاهی عمان در مسقط پایتخت این کشور انجام شد.

سلطان قابوس طی سال های گذشته به ندرت در نشست ها و دیدارهای رسمی شرکت کرده و تصاویری از وی در این خصوص منتشر می‌شود. خبرگزاری رسمی عمان هیچ جزئیاتی از مذاکرات صورت گرفته در این نشست ارائه نکرده است.

خالد بن سلمان دوشنبه در سفری که مدت آن مشخص نیست به مسقط پایتخت عمان سفر کرده است. مذاکرات وی با مسئولان پادشاهی عمان با دیدار با عمان بدر البورسعیدی وزیر دفاع این کشور آغاز شد.

عربستان هیچ انتخاب دیگری جز برگشت به روابط عادی با ایران نداردمصاحبه| میرابیان: توافق ریاض تقلایی برای حفظ موجودیت دولت تحت حمایت عربستان بود

 

مسقط یکی از میانجی‌های موجود در پرونده یمن است و به نظر می‌رسد عربستان سعودی برای پایان دادن به بحران دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی که اخیرا منجر به امضای توافق ریاض میان دو طرف شد، حساب ویژه‌ای روی این کشور باز کرده بود.

این سفر چند روز بعد از آن انجام شد که یک مسئول ارشد سعودی اعلام کرد که این کشور کانال‌های باز ارتباطی با جریان انصارالله در یمن دارد و مذاکرات بین دو طرف با فشردگی بالایی در جریان است.

یمن از پنج سال پیش تاکنون شاهد حملات گسترده و جنایت‌های جنگی ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان سعودی و امارات به این کشور بوده و صدها هزار نفر در این جنگ خانمان سوز کشته و زخمی شده‌اند. سازمان ملل متحد در اواخر ژوئن گذشته تعداد تلفات این جنگ از آغاز سال 2016 تاکنون را 70 هزار نفر برآورد کرده است.

انتهای پیام/

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار