دولت شیلی طرح قطع مالیات از ثروتمندان را متوقف کرد

دولت شیلی در پی دو هفته اعتراضات ناشی از خشم مردم از نابرابری‌ها از برنامه خود برای قطع مالیات از ثروتمندان دست کشید.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ده‌ها هزار تن از مردم شیلی در سانتیاگو، پایتخت این کشور دست به راهپیمایی زده که باعث تعطیلی پروازهای دو فرودگاه اصلی بین‌المللی شد.

گروه‌های کوچک معترضان با پرتاب سنگ با پلیس شیلی درگیر شدند و پلیس هم برای مقابله با آنها از گاز اشک آور استفاده کرد.

هزاران زن با در دست داشتن گل‌های میخک سفید و لباس سیاه بر تن در خیابان اصلی سانتیاگو راهپیمایی کرده تا یاد ۲۰ فردی را که در جریان درگیری‌های اخیر کشته شدند، گرامی بدارند.

دولت سباستین پینه‌را، رئیس جمهوری شیلی که با اعتراضات گسترده و درخواست برای افزایش دستمزدها، بهبود وضعیت بازنشستگان و وضعیت درمان روبروست، اعلام کرد که برنامه قطع مالیات بر ثروتمندان و مشاغل را کنار گذشته است.

رهبران اپوزیسیون می‌گویند، این اقدام کافی نیست و همانند اعتراضات قبلی، آنها خواستار یک قانون اساسی جدید هستند تا این قانون اساسی جایگزین قانون ۱۹۸۰ دوران آگوستو پینوشه، دیکتاتور سابق شیلی شود که به بسیاری از خدمات اجتماعی و امور منابع طبیعی از جمله منابع آب اجازه داده شده تا به صورت کلی یا نسبی خصوصی شوند.

رئیس جمهوری شیلی روز چهارشنبه گفته بود، به دلیلی ناآرامی‌های به وجود آمده نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل و نشست همکاری اقتصادی آسیا-پاسیفیک را که قرار بود در نوامبر و دسامبر سال جاری میلادی برگزار شود، لغو می‌کند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار