دولت ترامپ درباره تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران تصمیم‌گیری می‌کند

دولت آمریکا قرار است طی روزهای آینده درباره تمدید یا لغو معافیت‌های مربوط به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران تصمیم‌گیری کند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به زودی قرار است درباره تمدید معافیت مربوط به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران تصمیم‌گیری کند. چند قانونگذار آمریکایی با معرفی طرحی خواستار لغو این معافیت‌ها شده‌اند.

«برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران چند روز پیش گفت که وزارت خارجه آمریکا روز 30 جولای معافیت‌های مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران را برای یک دوره 90 روزه تمدید کرد و ضرب‌الاجل بعدی برای تصمیم‌گیری درباره تمدید این موعد، روز 29 اکتبر است.

هوک گفت «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا باید درباره تمدید یا لغو معافیت‌های صادر شده برای همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران در چهار سایت هسته‌ای این کشور تصمیم‌گیری کند. این معافیت‌ها قدرت‌های اروپایی، روسیه و چین را قادر می‌کند در راستای مفاد مندرج در برجام به همکاری‌های صلح‌‌آمیز هسته‌ای با ایران ادامه دهند.

 دو نماینده مجلس سنای آمریکا اخیراً طرحی معرفی کرده‌اند که در صورت تصویب رئیس‌جمهور این کشور را به امتناع از صدور معافیت‌های تحریمی برای همکاری‌های صلح‌آمیز بین‌المللی با برنامه هسته‌ای ایران ملزم می‌کند. «تد کروز»، نماینده ایالت تگزاس و «لیندسی گراهام»، نماینده ایالت کارولینای جنوبی هفته گذشته پیش‌نویس طرح خودشان را در میان مقام‌های وزارت خزانه‌داری، امور خارجه و انرژی آمریکا توزیع کردند.

برایان هوک: به مشتریان نفت ایران معافیت نمی‌دهیمفرانسه خواستار معافیت چین، هند و ژاپن از تحریم‌های نفتی آمریکا شدآمریکا رسماً معافیت تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کردآمریکا معافیت‌ تحریم‌های هسته‌ای ایران را برای 90 روز دیگر تمدید می‌کندواشنگتن‌پست: ترامپ با استدلال منوچین برای تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران موافقت کرده استآمریکا به دنبال برداشتن معافیت از اقدامات صلح‌آمیز هسته‌ای ایرانعمران‌خان: احزاب اپوزیسیون تنها به‌دنبال معافیت از مجازات هستندتمدید معافیت عراق از تحریم‌های آمریکا؛ ادامه واردات برق و گاز از ایرانوزیر برق عراق: معافیت‌های آمریکا برای واردات انرژی از ایران ادامه می‌یابدوال‌استریت ژورنال: آمریکا برای برخی مشتریان نفت ایران معافیت محدود قائل می‌شود

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار