دستگیری ۱۷ تروریست داعش در استان بغداد

بغداد - ایرنا - واحد اطلاعات پلیس فدرال عراق امروز (چهارشنبه) از دستگیری ۱۷ تروریست داعش در مناطق مختلف استان بغداد خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است: یگان های واحد اطلاعات پلیس فدرال عراق وابسته به وزارت کشور توانستند که ۱۷ تروریست تحت تعقیب را دستگیر کنند.

این بیانیه افزود: دستگیری این ۱۷ نفر براساس ماده چهار قانون مبارزه با تروریسم و به خاطر وابستگی آنها به گروهک های تروریستی داعش انجام شد.

در این بیانیه آمده است: دو نفر از این تروریست ها با کنیه های «ابو انس و ابو قصی» به اصطلاح مامور گروه داعش در مناطق فلوجه و نینوا بودند و یکی دیگر از آنها هم عضوی از یک خانواده داعشی است که برادرش نیز در قالب گروهک موسوم به "جیش دابق" در چارچوب گروه تروریستی داعش فعالیت می کند.

یازدهم ژانویه (۲۲دی ) جاری نیز واحد اطلاعات نظامی پلیس فدرال عراق از دستگیری چهار عنصر داعش در استان های صلاح الدین و الانبار و انهدام یک زندان داعش در استان دیاله این کشور خبر داده بود.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود این عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار